Як працює послуга «муніципальна няня»

Як працює послуга муніципальна няня
Як працює послуга «муніципальна няня»

«Погляд часу» №14-2019

Із 1 січня в Україні запрацювала нова послуга для сімей із дітьми – компенсація з державного бюджету витрат на муніципальну няню. Розмір щомісячної компенсації на одну сім’ю складе 1692 грн. Як же працює нова послуга?

У першу чергу, для того, щоб отримати компенсацію, українці повинні знайти няню й укласти з нею офіційний договір про працевлаштування.

При цьому ніяких особливих вимог до няні у законі не вказується, тому можна оформити офіційний договір навіть з бабусею.

Після укладення договору потрібно подати заяву до відділення соціального захисту за місцем проживання, а також заяву на перерахування коштів.

Дана компенсація буде обкладатися податками, що істотно ускладнить вибір няні, оскільки сума занадто мала.

Використовується наймана праця. 18 % податку на доходи фізичних осіб платить власне няня, а при офіційному працевлаштуванні домогосподарство має заплатити єдиний соціальний внесок – ще 22 %.

У договорі має бути зазначено обсяг робіт, нормований робочий час няні, відповідальність сторін і сума винагороди. Варто прописати і форс-мажорні обставини.

Основне – це перелік обов’язків няні, періодичність та сума винагороди.

Обмежень щодо укладення договорів немає і його можна підписувати щомісяця.

Крім того, потрібен підтверджуючий документ про те, що няня виконувала свою роботу. Таким документом може стати акт виконаних робіт.

FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *