Як працює послуга «муніципальна няня»

Як працює послуга муніципальна няня
Як працює послуга «муніципальна няня»

«Погляд часу» №14-2019

Із 1 січня в Україні запрацювала нова послуга для сімей із дітьми – компенсація з державного бюджету витрат на муніципальну няню. Розмір щомісячної компенсації на одну сім’ю складе 1692 грн. Як же працює нова послуга?

У першу чергу, для того, щоб отримати компенсацію, українці повинні знайти няню й укласти з нею офіційний договір про працевлаштування.

При цьому ніяких особливих вимог до няні у законі не вказується, тому можна оформити офіційний договір навіть з бабусею.

Після укладення договору потрібно подати заяву до відділення соціального захисту за місцем проживання, а також заяву на перерахування коштів.

Дана компенсація буде обкладатися податками, що істотно ускладнить вибір няні, оскільки сума занадто мала.

Використовується наймана праця. 18 % податку на доходи фізичних осіб платить власне няня, а при офіційному працевлаштуванні домогосподарство має заплатити єдиний соціальний внесок – ще 22 %.

У договорі має бути зазначено обсяг робіт, нормований робочий час няні, відповідальність сторін і сума винагороди. Варто прописати і форс-мажорні обставини.

Основне – це перелік обов’язків няні, періодичність та сума винагороди.

Обмежень щодо укладення договорів немає і його можна підписувати щомісяця.

Крім того, потрібен підтверджуючий документ про те, що няня виконувала свою роботу. Таким документом може стати акт виконаних робіт.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.