Як правильно готуватися до вакцинації

Як правильно готуватися до вакцинації
Як правильно готуватися до вакцинації

«УЮТ» №19-2019

Украй небажано робити щеплення тоді, коли є реальний ризик захворіти. А таким днем якраз і є перший день відвідин поліклініки. Настійно радимо розмежовувати в часі походи по чисельних кабінетах і щеплення.

Обійшли фахівців, усі дали добро. Чудово. Повернулися додому, пам’ятаємо, що інкубаційний період більшості ОРВІ не перевищує 2 дні. Якщо через 2 дні малюк здоровий, можна й на щеплення збиратися.

Не бажано безпосередньо перед і після щеплення (2 дні до, 3 дні після) відвідувати багатолюдні місця й запрошувати гостей.

Якщо в сім’ї є хворі застудними або інфекційними кишковими захворюваннями – робити поки що здоровій дитині щеплення не можна.

Проте для дитини першого року життя реальний ризик захворіти пов’язаний здебільшого не з хворим членом сім’ї, а з походом до поліклініки.

Але однієї черги – безпосередньо до кабінету щеплень – вам уникнути не вдасться. Тому, якщо є можливість не чекати в коридорі, а зайняти чергу і прогулятися на вулиці, прогуляйтесь. Якщо є можливість посадити до черги когось із дорослих, а самим завчасно до поліклініки не йти – зробіть так. Гуляйте на свіжому повітрі. Підійде черга – покличуть.

У будь-якому випадку під час перебування в поліклініці постарайтеся дитину своєчасно роздягнути (щоб не спітніла), бажано мати при собі один із сольових розчинів у вигляді крапель для введення в носові ходи (салін, аква маріс, звичайний фізіологічний розчин). Згадані краплі капайте дитині в ніс кожні 15-20 хв. по 2-3 краплі в кожну ніздрю (реальне зменшення вірогідності ОРВІ).

Відразу після щеплення додому йти вам із малюком не бажано – лікар вас попередить, щоб посиділи в коридорі хвилин 30. Це правильно (не йти), але ліпше все-таки протягом години прогулятися на свіжому повітрі поряд із поліклінікою.

Удома проводити щеплення заборонено інструкцією Міністерства охорони здоров’я України. Пояснюється це тим, що після будь-якої вакцинації може мати місце небезпечна для життя гостра алергічна реакція під назвою анафілактичний шок. У разі виникнення такої реакції в лікувально-профілактичному закладі, де проводилося щеплення, завжди є можливість надати дитині необхідну допомогу.

Звернемо увагу на інфікування після щеплення. Це особливо актуально тоді, коли щеплення проводяться в дитячих колективах. Оптимально, коли щеплення робляться в п’ятницю – тоді попереду два вихідних дні, у колі сім’ї й мінімум контактів з однолітками.

Усі вакцинні препарати чутливі до умов зберігання, тому вони повинні зберігатися виключно в холодильнику. Батьки можуть це проконтролювати. Вакцина повинна діставатися на ваших очах із холодильника, після чого її (ампулу, флакон) підігрівають до кімнатної температури (можна у власних руках). Але в будь-якому випадку ви повинні своїми очима побачити і своїми руками відчути холодну ампулу! Якщо вона вже тепла, ви не можете знати, скільки часу вона вже знаходиться поза холодильником.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *