Як правильно самому зробити ін’єкцію

Як правильно самому зробити ін’єкцію
Як правильно самому зробити ін’єкцію

Зараз кожен сам собі лікар, багато хто з нас часом примудряється робити собі чи родичам внутрішньом’язові уколи самостійно. І не завжди робить це вдало – з’являються ущільнення, гематоми. А у гіршому випадку можна зачепити голкою нерв, у результаті чого може навіть віднятися нога.

Проте все ж іноді виникають ситуації, коли потрібно терміново зробити укол, а звернутися до фахівців медустанови немає можливості. Найпростіший спосіб визначити правильне місце для ін’єкції – це подумки розділити сідницю на чотири частини. Укол робіть у верхню зовнішню частину, розташовану далі від хребта.

Більш точно визначити місце уколу можна за допомогою руки. Кисть розташуйте таким чином: великий палець – уздовж куприка, а мізинець – у напрямку до тазостегнового суглобу. Рекомендоване місце для ін’єкції знаходиться між середнім і вказівним пальцями.

Як правильно самому зробити ін’єкцію

Перед уведенням ліків прийміть зручне положення, промацайте передбачуване місце на наявність ущільнень (можливо, вони утворилися у результаті попередніх уколів). Обов’язково обробіть спиртом або спиртовим розчином шкіру у місці ін’єкції, а також ампулу перед розкриттям (не одним і тим же ватним диском).

Шкіру перед уколом натягніть, не торкаючись обробленої поверхні. Голку вводьте під кутом 90 градусів, але не повністю, а тільки на третину. Перевірте, чи не потрапила голка у судину, натягнувши поршень шприца на себе. Якщо кров не з’явилася, можна продовжувати. Після введення ліків голку витягніть, притискаючи ватним диском місце уколу і роблячи невеликі масажні рухи. Не робіть укол «ляпасом», який, як вважається, відволікає людину від болю при проколюванні шкіри, тому що брудною рукою можна занести інфекцію на оброблену поверхню.

Лілія Бондар, медсестра

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *