Як правильно викликати швидку?

Як правильно викликати швидку
Як правильно викликати швидку?

У МОЗ пояснили нові правила виклику швидкої і невідкладної медичної допомоги. А також розвіяли міф про те, що швидку потрібно викликати за телефоном 103, а невідкладну допомогу – за телефоном 112.

Правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я від 1 червня 2009 року № 370.

Бригада швидкої надає допомогу в випадках, коли існує безпосередня загроза життю і здоров’ю людини. Службу викликають у разі необхідності екстреної допомоги. Наприклад, у разі раптового розладу дихання, болі в області серця, втрати свідомості, значної зовнішньої кровотечі, інфаркту чи інсульту.

У МОЗ нагадали, що викликати швидку допомогу потрібно за єдиним номером 103. А також зазначили, що бригада екстреної медичної допомоги повинна прибути на місце події протягом 10 хв. у місті, і протягом 20 хв. у населених пунктах за межами міста. Відлік часу починається з моменту надходження звернення до диспетчера.

«Служба невідкладної допомоги» створюється у регіонах за рішенням місцевої влади. Вона також призначена для надання допомоги на дому.

– У тих регіонах, де працює така служба, є окремі номери, за якими можна викликати медиків чи скористатися переадресацією виклику з номера 103. Як правило, це місцеві номери і у жодному разі не номер 112, – підкреслили у МОЗ.

У разі, якщо пацієнту потрібна допомога, але не екстреного характеру, він може звернутися до сімейного лікаря. Якщо в регіоні ще не розроблений і не запроваджений механізм роботи медиків у не екстерних випадках, то до пацієнта буде направлена бригада швидкої. Але в такому випадку допускається прибуття швидкої протягом години з моменту виклику.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *