Як правильно зберігати таблетки і сиропи

Як правильно зберігати таблетки і сиропи
Як правильно зберігати таблетки і сиропи

При неправильному зберіганні більшість медичних препаратів втрачають свої властивості і навіть можуть стати небезпечними для здоров’я.

Головне правило домашньої аптечки – завжди зберігати всі інструкції до препаратів і строго стежити за терміном їх придатності. Варто пам’ятати, що навіть нешкідливі засоби можуть викликати побічні ефекти і далеко не всі ліки можна поєднувати один з одним.

«Дуже велика помилка – пересипати таблетки, упаковані в блістери у нерідну «баночку» з-під інших ліків. Фармацевтичні компанії дотримуються спеціальних норм, упаковуючи різні медикаменти по-різному. І, отже, пересипаючи таблетки з «фольги» у прозору пляшечку, ми порушуємо умови їх зберігання. Але ж в подібну «тару» їх помістили не дарма – для цих пігулок повітря і сонячне світло згубні.

Водні, спиртові розчини і сиропи слід зберігати не тільки в «рідному» тюбику, нікуди не переливаючи, а й у картонній упаковці, щоб уникнути попадання прямих сонячних променів. Пігулки, таблетки – у «блістері», нікуди не пересипаючи.

«Кольорові» мазі і розчини (зеленка, йод і т. д.), «летючі» препарати і порошки (марганцівка), спиртові розчини, що сильно пахнуть, (настій валеріани, м’яти перцевої) потрібно зберігати окремо один від одного і подалі від таблеток і сиропів. Адже вони можуть випаровуватися, бруднитися, передавати запахи, частково змінювати властивості інших медикаментів.

Для всіх без винятку ліків важливо щільно закривати тюбики, флакони, коробочки і пляшечки. Інакше ліки будуть поглинати сторонні запахи, окислюватися і т. д.

Зверніть увагу: більшість медикаментів псуються при високих температурах і не витримують «випробування» відкритим повітрям і сонячним світлом. Тому зберігати їх краще при температурі 15-22 градусів тепла.

Для зберігання вибирайте темне сухе місце (у шафі, наприклад). Але так, щоб воно знаходилося подалі від електроприладів. Не можна зберігати ліки у ванній або в шафці на веранді. Повітря там вологе, а таблетки його легко вбирають.

Якщо в інструкції зазначено «Зберігати у прохолодному місці», це означає, що ліки неодмінно мають стояти у холодильнику, причому, відмітьте, на різних полицях холодильника температура теж різна, тому свічки рекомендується ховати ближче до морозилки, мазі, пластирі – зберігати на середніх полицях збоку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *