Як правильно вирішувати сімейні конфлікти

Сімейні конфлікти

Прожити без сварок довге спільне життя неможливо. Щасливі пари відрізняються від нещасливих якраз тим, що вміють виходити з конфліктних ситуацій.

Є чотири руйнівні складові сімейного конфлікту:

  • критика,
  • презирство,
  • захисна реакція
  • відчуження.

Будь-який конфлікт у невдалому шлюбі починається з критики однієї зі сторін, потім у хід йдуть сарказм і цинізм, що демонструють зневагу партнерів один до одного. У відповідь обвинувачений переходить в контрнаступ і ображає противника. У результаті один або обоє виходять із конфлікту, замикаються в собі. Повторення таких конфліктів веде до віддалення і як результат – розлучення.

Спробуйте змінити тактику

  • По-перше, необхідно пом’якшити початок розмови. Не варто починати з нападу. Говоріть про свої почуття: «Я хочу, щоб ти більше допомагав мені по господарству» замість «Тобі наплювати на сім’ю і ти вічно все забуваєш».
  • Другий необхідний навик – уміння вчасно загальмувати. Це складно. На допомогу прийдуть формальні фрази, які ви обидва будете сприймати як крок до примирення.
  • Наступний крок: готовність йти на компроміси. Важливо обговорювати проблему тільки після того, як ви заспокоїлися. В ідеалі, звичайно, з цього варто починати.

У щасливих сім’ях близький емоційний зв’язок подружжя чітко простежується в повсякденному спілкуванні. Така дрібниця як спільний перегляд серіалів може сказати про пару більше, ніж сеанс у психотерапевта. Поспостерігайте, як часто протягом дня ви і ваш партнер піклуєтеся і проявляєте ніжність один до одного. Важливо зосередитися на собі і навчитися віддавати, а не вимагати чогось взамін.

Важливо, щоб традиції відповідали світогляду всіх членів сім’ї. Якщо ваш чоловік не їсть м’ясо, ідея готувати всією сім’єю шашлики на природі навряд чи буде вдалою. Виходьте із загальних інтересів, тоді традиції приживуться самі собою.

«УЮТ» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *