Як правильно промити носа

Промивання носа – дієвий та простий, визнаний доказовою медициною метод лікування нежитю при ГРЗ, грипі, вірусних захворюваннях. Але чи знаєте ви, як правильно проводити цю процедуру? З’ясуймо, що ж це за чудодійне лікування, як його потрібно проводити та як не завдати собі шкоди.

Як правильно промити носа
Чим варто промивати

В аптеках пропонують широкий асортимент спеціальних препаратів для промивання носа. Ці препарати виготовляють на основі фізіологічного розчину Такі розчини призначені для зволоження слизової носа, розрідження слизу, що скупчився в носі, та виведення його назовні. Також вони мають протизапальний ефект і прискорюють загоєння слизової.

Розчин для промивання носа можна приготувати й у домашніх умовах. Перевірений рецепт такого розчину – звичайний сольовий розчин. Для його приготування розчиніть пів ложки солі у склянці теплої кип’яченої води. Звичайну сіль можна замінити аптечною морською сіллю і приготувати розчин, використовуючи такі ж пропорції. Також можна купити в аптеці спеціальний збір з ефірними оліями чи заварити трав’яний настій зі звіробою, евкаліпту й ромашки.

Як правильно

Є спеціальні пристрої для промивання носа, схожі на невеликий чайник із довгим носиком. Насправді використовувати для промивання можна будь-яку посудину потрібної форми, а можна придбати таку в аптеці.

Для того, щоб правильно промити ніс, необхідно нахилити голову над раковиною, трохи закинути її набік, притулити носик чайника до тієї ніздрі, яка знаходиться вище, затримати подих і почати поступово вливати воду. Якщо ви все зробили правильно, вода поллється з вільної ніздрі. Якщо не виходить, спробуйте трохи змінити положення голови і знайдіть для себе найкраще положення.

Кому промивання протипоказані

Зловживати промиваннями не варто. Занадто часте промивання носа може призвести до синуситу (запального процесу придаткових пазух носа). Вимиваючи носовий слиз, ми позбавляємо наш організм природного захисного бар’єру. Вважається, що промивати ніс солоним розчином можна 3-4 рази на день упродовж кількох тижнів.

Також є деякі протипоказання для проведення цієї процедури: набряки і закладеність носа, перфорація барабанної перетинки, доброякісні та злоякісні утворення в носовій порожнині, отит, викривлення носової перегородки або схильність до кровотеч.

  «Погляд часу» №5-2.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *