Як правильно розбити молодий сад на дачі

Як правильно розбити молодий сад на дачі

Навесні плануємо розбити на дачі молодий сад. Нам би хотілося вмістити різні дерева на невеликій ділянці землі. Підкажіть, будь ласка, найбільш підходящий варіант висадження дерев.

С. Притуляк

При розрахунку інтервалу між деревами треба враховувати, якими вони виростуть у майбутньому: високорослими, карликовими чи напівкарликовими. Високі дерева, такі як сильнорослі яблуні, груші, абрикос, черешня, бажано висаджувати не ближче 5-6 м одне від одного; вишні, сливи, карликові груші та яблуні – 3-4 м. Адже потрібно забезпечити всім деревам достатнє надходження світла, інакше про гарні урожаї можна буде тільки мріяти. Дерева будуть хворіти і пошкоджуватися шкідниками.

Крім вимогливості до світла, треба враховувати і те, що при близькому висадженні кореневі системи дерев стикаються одна з одною. У результаті комусь із них не вистачатиме поживних речовин. Адже сильніша рослина буде відбирати їх у слабшої. Обов’язково повинна дотримуватися дистанція від будинку, господарських будівель і огорожі. Вона має дорівнювати висоті самого дерева.

Перед тим як настане час садіння, бажано провести виміри ділянки й обчислити, скільки і де рослин ви можете посадити. Складіть схематичний план саду, відзначте на ньому точки, де будуть розташовані ями, і ще раз перевірте, чи відповідає план реальній відстані між рослинами. У молодому саду, поки дерева маленькі, міжряддя можна зайняти ягідними кущами. Часто садівники використовують для цього смородину й аґрус, а також суницю.

А ще густота насаджень залежить від формувального обрізування, яким можна стримувати ріст і розмір крони дерева. При правильному формуванні крон на одній сотці може поміститися 15 дерев, а якщо обтинання проводитися не буде, то наполовину менше. Виняток становлять колоноподібні форми, які можна висадити з інтервалом 1 м.

І пам’ятайте: щоб усім рослинам вистачало світла, ряди потрібно розміщувати з півдня на північ за висотою. При цьому на північній стороні розташовуються високорослі дерева, ближче до півдня – середньорослі, далі – низькорослі, а з південної сторони можуть розміщуватися ягідні кущі та суниця.

 «Погляд часу» №11-12.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *