Як правильно розмістити плодові дерева в саду

У природі є погане й хороше сусідство. Як правильно розмістити плодові дерева, ягідники й виноград у саду, щоб вони одне одному не заважали рости й розвиватися?

Як правильно розмістити плодові дерева

Яблуня. Не можна розміщати яблуню біля калини, бо ягода витягує з ґрунту багато вологи. Буде пригнічувати яблуню і сусідство з персиком, вишнею, черешнею. Чудовою сусідкою для яблуні є малина. Коренева система малини фіксує азот, яким може користуватися яблуня. А ще коріння малини поліпшує повітряну й водну проникність ґрунту. Також малина захищає яблуню від парші, а яблуня свою сусідку – від сірої гнилі. А якщо хочете, щоб ваша яблуня менше вражалася плодожеркою, посадіть поруч із нею клен ясенелистий.

Груша. Груша не любить ті самі рослини, що і яблуня. А от якщо в сусідках буде горобина звичайна, груша буде добре рости. Горобина споживає мало поживних речовин і вологи й може навіть удобрювати ґрунт великою кількістю листя і ягід, якщо їх не збирати.

Вишня. Не розміщуйте поруч із вишнею абрикоси, чорну смородину, малину і яблуню. Доведено, що виділення кореневої системи абрикоси є токсичними для вишні – повільно вбивають її. Чорна смородина несумісна з вишнею: у них не збігаються строки вегетації, а отже, проведення обробок хімічними препаратами стане справжньою проблемою. Погана сусідка для вишні й суниця садова. На своєму корінні вона може принести нематоду, яка просто погубить вишню.

Справжніми друзями для вишні будуть слива й черешня. У них коріння розміщується майже на одній глибині, та й висота самих рослин однакова. Заважати одна одній вони точно не будуть. Більше того – черешня є хорошим запильником для вишні.

Слива. Не вибирайте в сусіди для сливи грушу, малину, чорну смородину і яблуню. Усі хвороби та шкідники у них спільні, також вони споживають із землі ті самі речовини і є серйозними конкурентами. Хорошою сусідкою для сливи буде бузина чорна, вона допоможе сливі боротися з навалою попелиці. Дружня сливі і вишня.

Абрикоса. Абрикоса має дуже багато ворогів: яблуня, груша, слива, персик, вишня, горобина, черешня й горіхи, які є головними конкурентами щодо поживних речовин, а ще у них багато спільних шкідників і хвороб. Не варто розміщувати поруч з абрикосою малину та смородину, у них також багато спільних шкідників. Найкраще виділити абрикосі окреме місце, подалі від інших культур.

Персик. Персик не дружить із яблунею й грушею, бо є ймовірність зараження схожими хворобами або ураження тими самими шкідниками. Саджати в одному саду їх можна, тільки якщо між деревами буде відстань не менше п’яти метрів. Не подобається персику й сусідство з вишнею та черешнею – йому потрібні світло і простір, а ці культури забиратимуть і одне, й друге.

Що не подобається примхливим ягодам?

Смородина чорна. Смородина чорна не терпить сусідства з черемшиною, бо на черемшині може жити скляниця. Не розміщуйте поруч смородину й аґрус: у них багато спільних хвороб і шкідників.

Малина. Вона нормально сусідить із багатьма культурами, головне, щоб не було спільних шкідників. Найкраща сусідка – яблуня. Некомфортно почуватиметься малина поруч із виноградом та обліпихою.

Виноград. Він чудово сусідить із багатьма овочевими рослинами, такими як боби, цибуля, редька, цвітна капуста, морква, огірки. Протипоказане винограду сусідство з картоплею, бо та пригнічує виноград. Сприятливим є сусідство з суницею садовою.

Пам’ятайте, що виноград любить сонце, і плодові дерева поруч із ним завжди будуть суперниками.

«Погляд часу» №36-02.09.2021   

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *