Як правильно саджати троянди навесні

Хоча троянди вважаються вибагливими рослинами, доглядати за ними насправді досить просто.

Як правильно саджати троянди навесні

Вибір саджанців. Усі сорти – флорібунди, чайно-гібридні, плетисті – добре приживуться, якщо ви зробите все правильно. Вибирати троянди варто у перевірених магазинах, так ви будете впевнені, що посадковий матеріал якісний і відповідає замовленому сорту.

Коли висаджувати. Троянди краще висаджувати восени, однак у весняного висаджування також є свої плюси. Рослини можуть дещо повільніше розвиватися, але не загинуть від зимових морозів. Найкращий час, коли температура повітря підвищиться до 10-12 °С, а ґрунт трохи прогріється. Якщо затягнути з термінами, сонце почне гріти сильніше, земля висихатиме швидше, і слабким корінцям доведеться важче. Якщо ви вже купили саджанці, а погода ще не дозволяє їх садити, обгорніть корінці вологою тканиною чи прикопайте їх у зволожений пісок.

Вибір ділянки. Ідеальним місцем для розміщення квітів буде південна ділянка саду. Від холодних західних і північних вітрів кущі краще захистити великомірами. Організуйте своїм квітам полуденну тінь. Ще один важливий момент: близьке розташування ґрунтових вод до поверхні неприпустиме. У такому разі висаджуйте культури на високих клумбах.

Підготовка ґрунту. Готуйте його за 7-10 днів до висаджування, щоб він устиг осісти. Глибина посадкової ями – 60-70 см. У неї додайте суміш із садової землі (2 відра); перегною, глини і піску (по відру); суперфосфату та кісткового борошна (по 150 г).

Підготовка саджанців. Кущики обріжте, залишаючи по 4-6 бруньок (приблизно 20 см надземної частини). У чайно-гібридних, флорібунд і поліантових видів можна залишити взагалі по 2-3 вічка. Велика кількість бруньок може послабити саджанець. У паркових троянд укоротіть пагони на третину, а корінці підріжте так, щоб надземна і підземна частини були приблизно однакової довжини. Якщо ви придбали саджанець із відкритою кореневою системою, уважно огляньте його – усі сухі корінці повинні бути видалені.

Врахуйте такі нюанси:

  • свіжий гній трояндам протипоказаний – він провокує загнивання кореневої системи;
  • занадто щільний ґрунт полегшують органікою і піском;
  • у піщану землю, крім органіки, необхідно внести глину (троянди взагалі віддають перевагу глинистому ґрунту);
  • якщо на клумбі раніше росли квіти, то ґрунт бажано змінити повністю, оскільки поживних елементів у ньому тепер катастрофічно мало;
  • у занадто кислий ґрунт необхідно додати вапно.

 «Погляд часу» №18-28.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *