Як прищепити дитині любов до читання

Діти, котрі читають самостійно, мають кращу успішність із різних предметів і більший запас знань, ніж їх однолітки.
Більшість дітей віддає перевагу смартфонам, а не книгам. Але навчальна успішність дітей тісно пов’язана з навичками читання.
Діти, котрі читають самостійно, мають кращу успішність із різних предметів і більший запас знань, ніж їх однолітки.
Більшість дітей починає читати автоматично, коли розвиває необхідні для цього навички. Батьки не повинні змушувати дитину читати. Якщо вони занадто старанно почнуть вчити дитину читати, це може позбавити дитину задоволення. Якщо таке навчання викликатиме в дитини труднощі, вона почуватиметься нездарою, і це назавжди знеохотить її до читання.
Деякі діти, котрі мають високі інтелектуальні здібності, не можуть читати до семирічного віку. Батькам не варто надто перейматися в таких випадках. Дитина швидко надолужить згаяне й досягне тих же результатів, що й діти, які читають із 4–5 років. Зокрема, коли в один клас потрапляють діти, які рано й пізно навчилися читати, “ранні” діти більше не відчувають, що мають особливі навички порівняно з однолітками. Це позначається на їхній поведінці: бувають зарозумілими.
Сімейний ритуал. Батькам варто щодня виділяти час для читання. Наприклад, коли дитина повертається зі школи, післяобідній час тощо. Діти можуть бути надзвичайно мотивовані почитати книгу, якщо давати їм для цього час.
Якщо дитина виявляє інтерес до читання, можна навіть дозволити їй почитати в ліжку перед сном. Головні труднощі при цьому – знайти відповідний час, якщо увечері батьки занадто заклопотані домашніми справами.
Читайте самі. Батькам варто показувати позитивний приклад дитині. Не можна прищепити інтерес до читання, якщо мама чи тато самі не читають. Варто обговорювати прочитане під час сімейної вечері. Рекомендувати книги.
Обмежене використання електронних пристроїв. Серед сучасних дітей книги поступаються у конкуренції з телевізором чи комп’ютером. Якщо раніше читання було популярною формою проведення дозвілля, то в наш час діти формують інші звички. Найкраще, що батьки можуть зробити – лімітувати використання дітьми електронних пристроїв доти, поки вони не навчаться добре читати.