Як привчити дитину гратись самостійно

Як привчити дитину гратись самостійно
Як привчити дитину гратись самостійно

На маминих плечах завжди лежить велика відповідальність: і про малюка подбати, і домашні справи зробити. А як усе встигнути, якщо дитина майже завжди потребує уваги? У цьому випадку важливо, щоб малюк хоч ненадовго, але міг зайняти себе самостійно.

Усі діти різні. Якщо одні більш сміливі і самостійні, інші – чутливі і тривожні. Дитина спостерігає за настроєм дорослих, тому якщо мама постійно нервує, то і малечі буде неспокійно, і вона буде більше за інших потребувати маминої уваги.

Будьте на очах. Поки ви займаєтеся приготуванням їжі, відгородіть у кухні кут, щоб посадити там дитину. Розмовляйте з нею, коментуйте те, що робите, співайте пісеньки.

Разом із мамою. Дитина буде менше вам докучати, якщо буде робити по дому те ж саме, що і ви. Дозвольте малюку готувати суп у дитячому посуді, прибирати, прасувати і прати, використовуючи свої іграшки.

Цікаве і недоступне. Для маленької дитини немає нічого цікавішого, ніж дістатись туди, куди дорослі забороняють. Залиште відкритим ящик комода чи коробку з чимось, що не шкода віддати маленькому досліднику. На якийсь час він буде зайнятий, а ви отримаєте кілька безцінних хвилин.

Привчайте поступово. Не чекайте, що дитина одразу заграється і дасть вам півгодини попрацювати на самоті. Приготуйтеся навчати його довго, наполегливо, поступово збільшуючи час самотності.

Щось новеньке. Нові іграшки – це завжди цікаво. Це можуть бути навіть старі іграшки, які колись були заховані, і якими малюк давно не грався. Давайте дитині для ігор що-небудь нове час від часу. Можливо, це відверне увагу і займе на деякий час.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *