Як продати земельну ділянку

Як продати земельну ділянку

Підкажіть, будь ласка, які документи потрібні для продажу земельної ділянки?

Є. К. Хустенков, м. Херсон

Щоб відповісти на ваше запитання необхідно з’ясувати деякі моменти. По-перше, чи приватизована земельна ділянка, яку ви маєте намір продати. По-друге, яке цільове призначення даної земельної ділянки і по-третє, чи є будівлі на даній земельній ділянці.

Що стосується першого питання, то, відчуження можливе, якщо земельна ділянка належить вам по праву власності. Тобто, на неї є відповідні правовстановлюючі документи. Недостатньо бути просто членом садового товариства, оскільки у такому випадку ви не є власником цієї земельної ділянки.

По-друге, цільове призначення повинно бути «для ведення садівництва» (оскільки Земельний кодекс встановлює мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення).

По-третє, на даній земельній ділянці повинні бути відсутніми будь-які будівлі та споруди. Якщо на ділянці є ще і садовий будиночок, на нього також повинні бути правовстановлюючі документи, і він буде відчужуватися разом із земельною ділянкою.

Що ж стосується документів, необхідних для відчуження земельної ділянки, то нотаріусу необхідно надати правовстановлюючий документ на земельну ділянку, експертну оцінку даної земельної ділянки, витяг із Державного земельного кадастру, довідку про відсутність будівель на земельній ділянці і документи, що засвідчують особистості сторін.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber