Як прогнати лінь

Часом змусити себе зайнятися чимось потрібним та корисним – майже титанічна справа. Адже поніжитися на дивані разом з улюбленим серіалом та великою порцією смаколиків – куди приємніше. У результаті через свою лінь у нас зриваються плани та відтерміновуються справи.

Як прогнати лінь

Для таких випадків є кілька перевірених способів, які допоможуть знайти сили і бажання для великих та повсякденних звершень.

Правило однієї хвилини

Це правило допоможе тим, кому складно виконувати однотипну роботу. Необхідно займатись якоюсь справою щодня протягом однієї хвилини. Так ви не будете відчувати напруги, а лише радість і задоволення від зробленого.

Поступово час потрібно збільшувати, поки ви не дійдете до необхідної тривалості.

Правило трьох вдихів

Це чудовий спосіб, який допомагає в тих випадках, коли ви не можете почати виконувати будь-яку справу.

Наприклад, прибирання. Дайте собі установку, що після трьох вдихів ви візьметеся за роботу. Зробіть три глибоких і повільних вдихи й видихи. За цей час уявіть першу дію, яку потрібно зробити. Після третього видиху ви відчуєте приплив сил.

Правило гарного настрою

Найчастіше причина нашої ліні – поганий настрій. Обманути мозок доволі просто: протягом кількох секунд думайте про те, що ви абсолютно щасливі й посміхайтеся. Ваші думки самі приведуть вас до якихось позитивних подій із минулого, настрій покращиться, а з таким настроєм і приступити до справи значно легше.

Правило продуктивного ранку

Часто нам необхідно зробити прості, але водночас нецікаві чи неприємні справи. Найчастіше їх відкладають на потім. Визначте для таких справ ранкові години.

Особливо, якщо завдання має механічний характер, наприклад впорядкувати документи. Уранці такі завдання мозок виконує легше і швидше.

Крім того, після успішного виконання нудного завдання ви відчуєте додатковий приплив сил і з ентузіазмом приступите до інших справ.

Правило «менше думай – більше роби»

Ми обдумуємо всі можливі ризики, варіанти розвитку подій, результати. Звичайно, при такому підході лінь і страх обплутують нас своїми ланцюгами. Іноді потрібно просто робити найближчий крок і виконати його, а потім аналізувати результат.

Ви можете бути геніальні, але ніхто про це не дізнається, якщо ви нічого не зробите.

«Погляд часу» №39-24.09.2020

Читайте також: Чому людині так складно перебороти лінь?

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *