Як проявляється алергія на пилок у дітей

алергія на пилок у дітей
Як проявляється алергія на пилок у дітей

Алергія на пилок рослин і дерев називається поліноз. Спочатку її легко сплутати з ГРВІ, адже докучають такі симптоми, як першіння у горлі, закладеність носа, сверблять очі. Найчастіше алергія на пилок у дітей починаються із 3-6 років, і якщо не зайнятися лікуванням алергії, то стан дитини буде погіршуватися з року в рік.

Щоб вчасно відрізнити поліноз від простудного захворювання, досить уважніше придивитися до малюка. У нього виявляться один або більше наведених симптомів, при цьому температура залишиться у нормі.

Першить у горлі. Дитина почне скаржитися не на біль у горлі, а на те, що там свербить або дере. При огляді горлечко може бути червоним. Не завадить прополоскати горло підсоленою теплою водою. Бризкати ліки чи розсмоктувати таблетки не варто.

Тече з носа. Виділення з носа буде водянистим і прозорим. Воно створює незручності цілий день. При цьому малюк часто чхає, а вранці можна помітити набряклість носових пазух. Лікар може порекомендувати судинозвужувальні краплі чи спрей. При цьому важливо промивати ніс солоною водою і намагатися не допустити роздратування від частого сякання. Для цього змащуйте ніс оливковою олією.

Сверблять очі. Дитина почне часто чухати очі, з’явиться почервоніння. Нерідко бактеріальні кон’юнктивіти розвиваються на фоні алергічного захворювання через те, що малятко заносить інфекцію у запалені очі брудними руками.
Мабуть, це найнеприємніший симптом для багатьох дітей. Він зустрічається приблизно у половини дітлахів, які страждають на поліноз. Потрібно звернутися до офтальмолога, який підбере очні краплі, що знімають свербіж і запалення. Умивання прохолодною водою після кожної прогулянки трохи полегшить стан малюка.

Сухий кашель. Часом мама з татом місяцями шукають причину кашлю дитини, відвідуючи різних педіатрів. Тим часом це може виявитися проявом алергії. Симптом виглядає як періодичне сухе покашлювання, особливо не заважає малюкові, але насторожує пильних батьків.
Слід з’ясувати причину кашлю, звернувшись до алерголога. Спеціаліст підкаже, які аналізи здати у першу чергу. Якщо є можливість, можна звозити дитину у гори. Чисте повітря, правильне лікування зроблять свою справу!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.