Як прожити від зарплати до зарплати

 від зарплати до зарплати

Ще до дня отримання зарплатні, ви починаєте прикидати, куди і на що її витратите. І через пару днів ви виявляєте, що від неї нічого не залишилося. А ще потрібно заплатити за квартиру. Знайома історія? Відсутність системи у витрачанні коштів – основна причина ситуацій «дотягнути до зарплати» і «зайняти до зарплати». Як же привести особистий бюджет у порядок?

 Спочатку відклади – потім витрачай

Бюджет є у кожної людини чи сім’ї – це та сума, більше якої не можна витрачати без шкоди для своїх фінансів. Найпростіший спосіб грамотно управляти своїми грошима – так званий метод чотирьох конвертів. Нам потрібні звичайні паперові конверти.

Починаємо з того, що розставляємо пріоритети і «платимо спочатку собі». Тобто, отримавши гроші, відкладаємо їх на найважливіші речі.

Крок перший – не менш 10 % відправляємо у власний «резервний фонд». Можна, звичайно, покласти суму у конверт. Але краще тримати ці кошти на депозиті у надійному банку чи інвестувати у щось надійне.

Крок другий – зарезервуйте суму на обов’язкові витрати. Це гроші на оплату по кредиту, комунальні платежі. Сюди ж відносяться і витрати на транспорт (або бензин).

Крок третій – заощадження на короткострокові цілі. Припустимо, через півроку ви хочете купити квитки для поїздки  – почніть відкладати на них зараз. В іншому випадку вашому бюджету загрожуватиме перекіс, коли потрібно буде викласти кругленьку суму за квитки. Нова побутова техніка? Ремонт у ванній? Поділіть усю суму на частини і щомісяця виділяйте з зарплати кошти на одну з них.

 Чотири конверти

Гроші, що залишилися, ділимо на чотири частини. Один тиждень – один конверт. Розрахунок приблизний. Хтось може розділити всю зарплату на п’ять частин, щоб не залишитися без грошей під кінець місяця. А далі у хід вступають самодисципліна і воля не витратити більше.

А тепер про приємне. Якщо до кінця тижня щось у конверті залишилося, то залишок іде у «фонд на розваги». Їм можна зробити той самий п’ятий конверт. Це гроші, які без докорів сумління можна витратити на будь-які примхи. І заохотити себе за стійкість у проходженні плану. Але ось якщо за тиждень було витрачено більше, ніж було у конверті, на задоволення залишиться менше.

 Третину грошей – на розваги

Є ще більш спрощений метод розподілити свій бюджет: резервувати 50 % вашої зарплати на обов’язкові витрати. 30 % витрачати на будь-які розваги і бажані речі. А 20 % – відкладати на чорний день. Виходить своєрідний баланс, а не життя від зарплати до зарплати: і заощадження робите, і від розваг не відмовляєтеся.

Це базові принципи.

А конкретні методи економії кожна сім’я придумує самостійно.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber