Як придбати здорових та міцних гусенят

Як придбати здорових та міцних гусенят

Усе більше господарів для розведення домашньої птиці вибирають гусей. Але, купуючи їх, перш за все треба знати, як придбати здорових та міцних гусенят.

Фахівці радять звернути увагу на рухливість пташенят, якщо обираєте їх на ринку.

На ринку продають гусенят як домашніх, так і з птахофабрик, одноденок-малюків і вже підгодованих кількамісячних. Найперше ветеринари радять звернути увагу на документацію: завжди треба цікавитися, хто продає птицю. Набір потрібних документів хоч елементарний, але необхідний. Якщо виробник – птахофабрика, має бути довідка від ветлікаря про те, що птиця здорова.

Оглядаючи гусенят у контейнерах, обов’язково подивіться на послід. Його якість розповість, чи здорові вони. Коли посліду дуже мало, це означає, що пташок недогодовували. У таких гусенят може бути порушена діяльність шлунку, тому швидко настане виснаження і вони почнуть гинути. Коли в посліді є домішки крові, таких гусенят не беріть взагалі, бо це може бути ознакою того, що вони хворіють на вірусний ентерит або кокцидіоз. Відтак, принісши додому пташенят, ризикуєте заразити ним усю домашню живність.

Здорові гусенята-одноденки – перш за все жваві, непосидючі. Сонливі мовчазні малюки мають вас насторожити. Зверніть увагу на те, щоб у гусенят були чисті хвостики. Очі у них мають бути блискучими, повністю розплющеними. Не беріть таких, у яких є пінисті випорожнення.

Малі гусенята дуже бояться вологи. Тому коли перевозитимете їх додому, стежте, щоб їм було тепло і комфортно. Годувати малюків у перші дні краще яйцем, змішаним із манною, дрібного кукурудзяною крупою, чи стартовими комбікормами. Не забувайте змінювати у поїлці воду, щоб завжди була чиста.

Якщо в гусенят раптом починається пронос, можна поїти пташенят слабкими відварами із ромашки чи календули. Корисно додавати до раціону малюкам подрібнені зварені яйця. З тижневого віку можна робити мішанку з круп і зелені пареної кропиви. У жодному разі мішанка не має бути клейкою, щоб не заліплювала пташенятам стравохід.

Перед тим, як заселити у пташник гусенят, там радять провести ретельну дезінфекцію, а стелю і стіни можна побілити. Часто причиною хвороб молодої птиці може стати брудна вода, неякісна їжа і наявність протягів. Приміщення час від часу треба прибирати, підстилку повністю змінювати, щоб не була мокрою, брудною. Миски для їжі, води слід мити щодня чи навіть кілька разів на день і дезінфікувати розчином марганцівки.

Без добавок не обійтися

Однією з причин того, що куплені гусенята починають гинути, є нестача вітамінів та бідне харчування. Особливо це стосується підрощених пташенят із птахофабрик. Тому без комбікормів не обійтися. Якщо їх удома перевести лише на крупи та зелень, без спеціальної вітамінно-мінеральної підгодівлі (преміксу), вони почнуть хворіти. Звичайної зелені їм буде замало. Тому якщо хочете виростити здорових гусенят – мусите розкошелитися ще й на кормові добавки.

«Погляд часу» №15-09.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *