Як припинити дитячий плач, використовуючи лише голос

Плач дитини може одночасно розривати серце, і страшно дратувати. Відомий гіпнотерапевт Малміндер Гіллом розповіла, як допомогти малюку всім на радість якнайшвидше заспокоїтися.

Як припинити дитячий плач

Потрібно лише знати певний алгоритм дій і повторювати його раз на раз. Для цього потрібний лише голос. Важливо використовувати його в нижньому регістрі без високих частот, але і без шепоту, просто в низькому тоні. Такий тон заспокійливо діє не тільки на дітей, а й на дорослих, і дуже залежить від того, як саме ви модулюєте його у розмові.

Якщо все робити згідно з методикою, то звук вашого голосу так заспокоюватиме малюка, що він засне всього за пару хвилин. Дивно, але звичне «тс-с-с-с-с», яке ми звикли говорити дітям, які ридають, зовсім неефективне.

Отже, щоб заспокоїти дитину не треба кричати і шушукати, але як же виробити цей магічний тон?

Малміндер пропонує освоїти діафрагмальне дихання – саме воно допоможе досягти м’якшого і приємнішого звучання голосу, а також буде корисним тим, чий голос від природи гучний, сильний або різкий. Видихніть, намагаючись випустити все повітря з легенів, і почніть говорити. Так ви можете помітити, яким глибоким став ваш тон. Тепер зробіть вдих через діафрагму, наповнюючи легені повітрям – так ваш голос м’яко і приємно «плаватиме» без різких стрибків.

Якщо ви стежитимете за своїм диханням, то помітите, що дитина набагато уважніше прислухається до вашого тону і тому, що ви кажете, коли ви робите це на видиху.

Але у момент голосного плачу, перш ніж почати говорити, обійміть дитину та спробуйте синхронізувати ваше дихання, потім переходьте до спільного вдиху та видиху – спочатку голосніше, а потім тихіше і тихіше. З кожною секундою малюк зменшуватиме темп, сповільнюючись, і зрештою, він перестане плакати, щоб почути, що кажете ви. Це повинні бути дуже прості фрази, що повторюються. Не намагайтеся щось змінити, що більше повторень і простіше слова, то краще.

«Уют» №8-23.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *