Як розгорнутися на маленькій ділянці

Як розгорнутися на маленькій ділянці
Як розгорнутися на маленькій ділянці

«УЮТ» №18-2019

Наша ділянка невелика, на ній розташовані будинок, господарські будівлі, кілька фруктових дерев, виноград. Як то кажуть, нозі ступити ніде. А під город землі залишається взагалі мало. Але ми садимо на ній практично повний асортимент овочів. Для цього розділили город на чотири частини.

На найбільшій у квітні висаджуємо картоплю. У кожну ямку висипаємо літрову банку компосту, кладемо жменю лушпиння часнику й цибулі, шкаралупу яєць. Виходить 12 рядків по 10 ямок у кожному. По картоплі сіємо насіння редиски, крес-салату та кропу.

По периметру висаджуємо білі й чорні боби.

Наприкінці квітня, ще до першого підгортання картоплі, збираємо врожай редьки, крес-салату й молодого кропу. Розпушуємо ґрунт і виполюємо бур’яни. Кущі підгортаємо так, щоб у міжряддях утворилися канавки, по яких проводимо зрошення. З другої половини травня підкопуємо до столу молоду картопельку. Після збирання врожаю цю ділянку розрівнюємо, ділимо її на три грядки валиками землі й заливаємо кожну водою. У вологу землю висаджуємо на першій грядці розсаду пізньої білоголової та цвітної капусти, на другій – розсаду скоростиглих кабачків, на третій – дайкон або редьку. У кожну ямку перед посадкою вносимо перепрілий перегній.

Підживлюємо по черзі то коров’яком, то курячим послідом (1 : 10).

На другій, меншій ділянці, на початку квітня висаджуємо цибулю й яровий часник. На третій ростуть баклажани, а на четвертій – салат, петрушка, щавель.

Під сіткою, натягнутою на межі з сусідами, висаджуємо витку квасолю, між нею – кукурудзу, яка захищає від вітру і спеки інші рослини. На відстані 2 м від сітки вкопані стовпи, а на них у два ряди натягнутий дріт. Під ним навесні висаджуємо розсаду високорослих помідорів і огірків, підв’язуємо їх до опор і дроту, мульчуємо й поливаємо теплою водою в борозенки. У кутку ділянки закопана залізна бочка, у якій теж вирощуємо високорослі помідори чи огірки.

Тамара Луценко, дачниця

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *