Як розібрати стару хату?

як розібрати стару хату
Як розібрати стару хату?

«Купили земельну ділянку, але на ній стоїть стара хата, яка от-от завалиться. Як її розібрати?»
«На нашій ділянці стоїть бабина хата, а ми живемо в новій, яку звели нещодавно. Бабина хата не придатна навіть як господарське приміщення, бо дах ледве тримається. Та найстрашніше, що там бавляться діти. Порадьте, як розібрати стару хату?»

Такі листи нерідко надходять до редакції. Справді, хата слугує не одне десятиліття і не зникає сама. Її треба демонтувати, але зробити це нелегко. Можна спробувати самотужки або з застосуванням спецтехніки. Якщо вирішили обійтися власними силами, однієї пари рук тут не вистачить. Подбайте також про місце, куди складатимете будівельне сміття, адже його буде чимало.

Комунікації, що лишилися в хаті, слід від’єднати. Іноді, якщо, приміром, у домі були газ, електрика, доведеться спочатку звернутися до відповідних служб: газової, РЕМ тощо.

Найвідповідальніший момент – дах. Спочатку знімають покриття. Якщо це металеві листи чи шифер у хорошому стані, треба зберегти їх. Потім демонтують обрешітку, стропильну систему.

Зі стін знімають обшивку та теплоізоляцію, якщо вона є, після чого демонтують вікна та двері. Розбирають перекриття та стіни. Якщо перекриття залізобетонне (хоча у

старій хаті навряд), без спецтехніки не обійтися. Стіни розбирають, починаючи зверху. Цеглу збивають по одній, дерево також знімають, починаючи з верхніх балок. Бетон, як і залізобетон, у старих хатах навряд чи використовували.

Якщо у домі є піч, розбирати її починають з комину. Металеву трубу розхитують з боку в бік. Цегляну розбирають. Якщо цеглу клали на глинопіщаному розчині, розбирати кладку можна зубилом і молотком. Якщо на цементному, робота ускладнюється, бо знадобиться перфоратор. Дехто працює ломом, але це збільшить відсоток зіпсованої цегли. Працювати слід у респіраторі та захисних окулярах.

Значних зусиль доведеться докласти, розбираючи фундамент. Фундаментні конструкції зазвичай розбивають. Робота ця важка. Тому, якщо на цьому місці не плануєте будувати іншу споруду, старий фундамент не чіпають.

Після демонтажу будинку залишається ще одна серйозна проблема – куди подіти будівельне сміття. Для його вивезення доведеться скористатися вантажним авто, а іноді й не одним. Можливо, щось із того, що лишилось, вам стане у нагоді. Наприклад, цегла, якою було обкладено будинок, старі віконні рами, дерев’яні перекриття, балки. Щось навіть можна продати. Але тоді розбирайте хату дуже обережно, щоб матеріали можна було використати. Наприклад, дерев’яні конструкції, якщо вони не підгнили, можна застосувати в подальшому як опалубку, чорнову підлогу, обрешітку. Можливо, знадобляться й старі двері. Погодьтеся, столярку в старих будинках робили на совість.

І не забувайте про техніку безпеки, бо робота ця травматична.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.