Як розморозити холодильник швидко й безпечно

Про що потрібно пам’ятати при розморожуванні холодильника, користуючись його старими або новими моделями.

Як швидко розморозити холодильник
Холодильники старого зразка

Вони оснащені крапельною системою, яка ніяк не перешкоджає появі льоду. Навіть при акуратній експлуатації морозильна камера швидко ним «обростає». Розморожування через місяць-два – обов’язкова дія.

По-перше, пристрій від’єднують від електромережі.

По-друге, потрібно вберегти від танення продукти, які були завантажені в камеру. Оберніть шматки м’яса харчовою плівкою, складіть між ними вміст морозилки: м’ясо розморожується повільно, тому найближчі декілька годин хвилюватися не доведеться.

Розкрийте дверцята камери повністю. Якщо всередині є ящики, їх потрібно витягнути. Підкладіть під морозильну камеру щільну ганчірку і встановіть піддон, у який збиратиметься тала вода. Кожні пів години піддон треба змінювати, а ганчірку викручувати.

Талий лід можна прибирати дерев’яною лопаткою. Гострі металеві предмети краще не використовувати, оскільки ними можна пошкодити покриття стінок.

Після розморожування протріть усі поверхні. Контейнери й дверцята помийте та висушіть. Вмикати холодильник можна тільки тоді, коли всередині він буде сухим і чистим. Загальна тривалість розморожування холодильника старого зразка – близько 6 год.

Нові моделі холодильників

У сучасному холодильнику навіть найбюджетнішої і простої моделі є захист від наморожування, який позначається маркуванням «nо frost». Такі пристрої все одно потрібно розморожувати хоча б раз на рік-два для збереження початкової продуктивності.

Фахівці рекомендують здійснювати цю процедуру згідно з інструкцією, що додається до кожної моделі, оскільки не виключені індивідуальні нюанси.

Профілактичне розморожування нових холодильників триває недовго, тому прискорювати його немає сенсу.

Як швидко розморозити холодильник

Чаша з теплою водою

Її температура має бути у межах 40-45 °С, не вище. Тобто, ніякого окропу: при контакті з дном або стінками холодильника він буде сприяти порушенню роботи пристрою. Ємність для води бажано взяти емальовану, а воду змінювати кожні пів години у міру охолодження.

Для прискорення процесу можна помістити чашу на кожній з полиць.

Грілка, наповнена теплою водою

Її рекомендується використовувати не для розморожування камери повністю, а для ліквідації крижаної кірки на окремій ділянці.

Вентилятор

Такий метод досить безпечний, оскільки відбувається обдування повітрям кімнатної температури.

«Погляд часу» №30-23.07.2020

Читайте також: Не забудьте про холодильник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *