Як розпізнати підроблений мед

Про користь меду відомо давно. Він має антисептичні та бактерицидні властивості, допомагає попередити і прискорити лікування простудних і вірусних захворювань, насичує організм цінними вітамінами і мінералами. Але продукт часто підробляють, збільшуючи його обсяг шляхом додавання крохмалю, борошна, крейди, цукрового піску, води, желатину, манки і інших компонентів.

Відрізнити натуральний мед від підробленого складно, але можливо.

У першу чергу варто оцінити зовнішній вигляд продукту. Кожен сорт меду має індивідуальний відтінок. Наприклад, у липового меду він бурштиновий, у квіткового – світло-жовтий тон, гречаний мед має коричневий відтінок.

У принципі мед буває різних кольорів, але у будь-якому випадку він повинен бути прозорим.

Продукт може мати не тільки рідкий вид, але і кристалізований. В останньому випадку корисних властивостей він не позбувається, але чим повільніше кристалізація, тим більше у меді фруктози.

Найбільш поширеною хитрістю продавців вважається ботанічна фальсифікація. Іншими словами, недорогі сорти продукту купажують або присмачують барвниками й ароматизаторами, а потім продають під виглядом абсолютно іншого, але дорогого сорту меду. Експерти рекомендують вкрай обережно ставитися до прилавків, на яких одноразово представлено безліч рідкісних сортів даного продукту.

Ще один спосіб фальсифікації – це розтоплення торішнього меду і реалізація його під виглядом свіжого. У цьому випадку продукт позбавляється всіх корисних властивостей і обзаводиться оксиметилфурфуролом – канцерогеном. Даної речовини не повинно бути більше 25 мг/кг меду. Смак меду теж може на це вказати. Карамельний присмак говорить про його перегрів, а кислий – про процес бродіння.

Способи перевірки натуральності меду
Як розпізнати підроблений мед
  • Якщо капнути йодом в мед, він повинен стати яскраво-жовтим. А якщо він потемнів або придбав синій колір, значить при його виробництві застосовувався крохмаль в якості згущувача.
  • Або капніть мед на папір. Якщо папір намокне, значить, мед не дозрів і має в собі багато вологи. 
  • Розмішайте мед в трохи теплій воді. Якщо з’явився осад, значить, в нього щось додано, наприклад, борошно. 
  • Якісний продукт при стіканні з ложки створює на поверхні хвилясту гірку.
  • Якісний мед може ллятися тоненькою цівкою не розриваючись. 
  • Якщо, потерши мед пальцями, ви відчуєте шорсткості, значить, бджіл годували цукром. А якщо буде відчуття, що ви трете пальцями жир, значить, це справжній продукт.
  • Якісний мед з часом кристалізується. Виключення становить тільки акацієвий мед, який завжди лишається у рідкому стані.

Але всі експерти сходяться в єдиній думці, що найвірніший ознака – це запах справжнього натурального меду, який ні з чим не сплутаєш! Але проблема полягає в тому, що не всі люди знають, як пахне справжній продукт. 

Мед слід зберігати при температурі не вище +20 °С у темному місці. У щільно закритих ємностях продукт зберігається до року, а в герметичних – до 2 років.

«УЮТ»  №38-17.09.2020

Читайте також: Усього ложечку меду

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *