Як розпізнати, що людина бреше?

Згідно зі статистикою, кожна людина щодня хоча б один раз говорить неправду. Це може бути як нешкідлива брехня – наприклад, «запізнився, тому що застряг в ліфті» – так і суттєва, яка може вплинути на розвиток подій або відносини між людьми. Але по жестам і міміці людини можна зрозуміти, що вас обманюють або говорять вам правду.

Як розпізнати, що людина бреше
  • Якщо людина бреше, під час розмови вона буде торкатися свого обличчя – терти лоб або очі, поправляти волосся, чесати ніс. За допомогою подібних жестів співрозмовник намагається приховати своє хвилювання. Правда, при цьому мова, навпаки, здається ще більш неправдоподібною, а хвилювання стає явним.
  • Люди, які не брешуть, частіше будуть відповідати на питання, тримаючись прямо, з піднятою головою. Брехуни ж часто згинаються, схрещують ноги і руки.
  • Говорячи правду, ми супроводжуємо свою промову жестикуляцією, яка ритмічно лягає на наші слова і підсилює зміст – якщо, звичайно, ми в нього віримо. У зворотньому випадку ми тримаємо жестикуляцію під контролем.
  • Брехуни часто перепитують співрозмовника і передують свої відповіді вступними словами «по правді кажучи», «чесно кажучи», попереджає Екман. Задумайтесь, якщо на пряме запитання ви отримуєте ухильну відповідь.
  • Згідно з дослідженням, проведеним американськими психологами, паузи між словами у брехливому оповіданні більше, ніж у правдивому.
  • Ті, котрі говорять правду, використовують безліч лицьових м’язів, а брехуни посміхаються одними губами – очі не показують їхніх емоцій.
  • Перед тим, як відповісти на запитання, брехуни часто перепитують співрозмовника, роблячи вигляд, що не зрозуміли запитання чи узагалі його не розчули. Робиться це для того, щоб відтягнути час і дати собі можливість придумати відповідь.

Читайте також: Теорія обману, або Чому люди брешуть?

«УЮТ» №27-2.07.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *