Як садити часник восени

Як садити часник восени
Як садити часник восени

Для осінньої посадки часнику використовують найбільші цибулини, які безпосередньо перед посадкою поділяють на зубчики. Кожен зубчик повинен важити від 3 до 7 г, не мати пошкоджень і не бути ураженим хворобами.

Відібрані для посадки зубчики 2-3 год. витримують у блідо-рожевому розчині марганцівки або 12 год. на 1-процентному розчині мідного купоросу.

Деякі овочівники поміщають зубчики спочатку на три хвилини у розчин кухонної солі (1 ст. л. на 2 л води), а потім на такий же час у розчин мідного купоросу (1 ч. л. на 2 л води). Висаджують часник у попередньо підготовлені грядки. Для цього за два тижні до передбачуваного дня висадки на кожен 1 м² грядки вносять 5-6 кг перегною, 20 г калійної солі, 30 г суперфосфату і землю перекопують. За день-два до посадки вносять аміачну селітру (10 г на 1 м²).

Ґрунт грядок ущільнюють не сильно, в іншому випадку вона може виштовхнути зубчики на поверхню, і вони замерзнуть. Занадто пухку землю злегка утрамбовують. Якщо цього не зробити, зубчики можуть «потонути» і часникові головки будуть дрібними.

Висаджують часник рядами, розташованими на відстані 20-25 см один від одного. У рядку зубчики розташовують з інтервалом 10-12 см. Глибина загортання часнику залежить від типу ґрунту і розміру зубчиків. В ідеалі від верху часнику до поверхні ґрунту повинно бути 3-4 см. При більш дрібній посадці часник може вимерзнути. Після посадки грядку мульчують 2-5 см шаром перегною, торфу чи тирси. Навесні мульчу прибирають до появи сходів, щоб часник не прів.

Час посадки часнику розраховують так, щоб до настання стійких холодів було близько 40-45 днів На Поліссі та у Лісостепу його найчастіше висаджують із кінця вересня до середини жовтня, а у Степу – з кінця жовтня.

Посаджений вчасно часник встигає сформувати нормальну кореневу систему і благополучно зимує.

Хорошими попередниками для часнику вважаються гарбузові, рання білокачанна і цвітна капусти, бобові культури та зелень.

На колишнє місце його повертають не раніше, ніж через чотири-п’ять років.

При тривалому розмноженні тільки зубчиками у часнику накопичуються збудники хвороб, що призводить до його виродженню. Уникнути цього можна, якщо раз у 3-4 роки оновлювати увесь посадковий матеріал.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *