Як садити полуницю восени для хорошого врожаю

При осінній посадці до настання холодів рослини встигають вкоренитися, а потім відмінно перезимувати і дати хороший урожай уже на наступний рік. Для цього варто дотримуватися кількох простих правил.

Як садити полуницю восени для хорошого врожаю

Найкраще вибрати високі грядки і розсадити кущики так, щоб між рослинами було приблизно 20 см, а між рядами – близько 60 см.

Правильні вуса

У материнської рослини є вуса різного порядку: перші – більш дорослі і розвинені, пізнього порядку – більш молоді і з менш розвиненою кореневою системою. Чим молодше рослина, тим швидше вона приживається, чим старше і розвиненіше, тим складніше. Тому для ранньої посадки можна брати вуса першого порядку, а для пізньої – більш молоді. Однак у будь-якому випадку саджанці повинні мати зміцнілу мичкувату кореневу систему, кілька бруньок-ріжків і 4-5 листочків.

Для отримання міцних саджанців найкраще виділити окрему грядку з декількома кущиками. Це означає, що ці кущики будуть націлені не на плодоношення, а на вирощування вусів, тобто у них потрібно буде прибирати всі бутони і зав’язі.

Підготовка саджанців

Навіть якщо ви придбали кущики в перевіреному надійному розпліднику, їх усе ж варто перед посадкою обробити, в тому числі від нематоди. Найефективніший спосіб обробки – замочити саджанець у воді при температурі 45-50 °С на 20 хв. Для посилення ефекту додайте у воду препарат на основі сінної палички.

Під час посадки головне – не заглибити кореневу шийку і ріжки, інакше рослина почне загнивати. Залишати коріння зовні теж не можна, так рослина підмерзне. Також необхідно пам’ятати про те, що коріння не повинне загинатися, воно повинне рівномірно розподілятися всередині ямки.

Варто удобрити ґрунт будь-яким комплексним добривом. Перед і після посадки проливаємо ґрунт водою – так ми приберемо зайве повітря і притиснемо коріння землею, що істотно збільшить приживлюваність полуниці.

Секретний інгредієнт

Під час посадки полуниці в кожну лунку можна покласти квіти чорнобривців – це неймовірне добриво, адже вони буквально наповнені біологічно активними речовинами, які в тому числі відлякують багатьох шкідників. У кожну лунку досить покласти всього 5 шт. Щоб оздоровити ґрунт і поліпшити приживлюваність полуниці, підійдуть будь-які частини чорнобривців.

Кращі сусіди

Полуниця дуже добре уживається з цибулею і часником, тому уздовж полуничних посадок слід посадити цибулинки-однозубки чи багаторічну цибулю, які оздоровлять ґрунт і захистять полуницю від хвороб і шкідників.

Фінальний штрих

Завершити посадку найкраще мульчуванням. В якості мульчі можна використовувати тирсу. Однак у випадку з тирсою, не забудьте навесні пролити ґрунт хорошим азотним добривом, щоб компенсувати втрати азоту, витрачені на розкладання цієї тирси.

Андрій Іщенко, Київська обл.

«Уют» №38-15.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *