Як садити цибулю у ґрунт, щоб не було стрілок

Весна вже прийшла, тепло теж не за горами, тому потрібно вже починати думати про город та посадку овочів. Поділимося секретом: від того, як садимо цибулю в ґрунт, залежить, чи з’являться на ній стрілки.

Як садити цибулю у ґрунт

Існує думка, що сівок діаметром 3 см і більше дає стрілку в будь-якому випадку. Звичайно, до висадки у відкритий ґрунт ще треба дочекатися, щоб пройшли нічні заморозки, ґрунт прогрівся до 20 °C. Але не даремно ж говориться: «Готуй сани влітку, а віз узимку».

Діємо за алгоритмом

  • Перебравши сівок і відкинувши негідний, викладаємо цибулинки в дерев’яну або картонну тару і просушуємо тиждень у теплі (+25 °С).
  • Розчиняємо в 1 л води 1 ст. л. солі. У цьому розчині витримуємо цибулини 3 години. Сіль захистить від гниття, стимулює коренеутворення.
  • Після промиваємо цибулини й поміщаємо їх на 2 години в рожевий розчин марганцівки. Так повністю позбавляємо посівний матеріал від хвороботворних бактерій.
  • Знову обполіскуємо цибулинки під струменем і даємо стекти воді.
  • Поливаємо грядку. Садимо цибулю в теплий ґрунт (20 °C) і присипаємо землею. Ось і все, що стосується посадки цибулі-сівка.

Цибуля – вологолюбна рослина. Тому, коли вологи їй не вистачає, вона «боїться», що ріпці не вистачить сил сформуватися, і виганяє стрілку. Поки нарощується зелена маса, цибулю треба поливати.

Після поливу обов’язково розпушуйте землю, щоб не утворилася кірка. Нестача кисню теж може викликати стрілкування. Та й у пухнастому, розпушеному ґрунті ріпці легше рости. Правила нескладні, а цибуля варта того, щоб попрацювати.

«Уют» №11-16.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *