Як себе поводити під час грози?

Літо – це час грозових дощів. Рятувальники нагадують кілька простих правил, як поводитися під час грози, аби не втратити життя і здоров’я.

Як себе поводити під час грози

Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу, подалі тримайтеся від електроприладів.

Якщо негода застала вас на вулиці у населеному пункті, намагайтеся не ходити попід карнизами будинків, а також тримайтеся подалі від розлогих дерев, рекламних щитів та ліній електропередач. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.

Якщо гроза застала вас у лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, краще знаходитися на відстані 30 м від окремого високого дерева.

Зверніть увагу – чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися подалі від цього місця.

Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом.

Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки.

Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатися від поривів вітру. Вірогідність попадання блискавки у конкретне дерево прямо пропорційна його висоті.

Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатися до берега.

Якщо вас застала гроза на велосипеді чи мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них.

Якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна й опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується. Автомобіль у жодному разі не можна паркувати під деревами чи високими конструкціями.

Якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї.

«Погляд часу» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *