Як сформувати хороші качани у капусти

Причини, з яких зав’язі на капусті формуються слабо, а на деяких кущах їх зовсім немає, можуть бути різними. Але найчастіше капусті просто не вистачає живлення. Таку ситуацію не варто пускати на самоплив.

Як сформувати хороші качани у капусти

Щоб качани у капусти формувалися, необхідно правильно її підгодовувати. Найкращі результати дають кілька способів.

Гній. 1 кг коров’ячого гною розводять у 5 л води, розчиняють його та дають настоятися. Таким біодобривом поливати капусту необхідно кілька разів. Уперше це потрібно зробити через 2 тижні після висадки в ґрунт. У період зав’язування качанів слід додати золу, а потім, коли 3 тижні з моменту першого поливу гноєм пройдуть, підживлення слід повторити.

Йодний розчин. На 10 л води додайте 40 крапель 5 % йоду. На кущ капусти потрібен 1 л такого розчину. Він стимулює міжклітинні обмінні процеси. Зав’язі капусти за рахунок цього виходять дуже хорошими.

Борна кислота. 2 г необхідно розвести в невеликій кількості води. Потім дану суміш потрібно додати в 10 л води. Отриманим складом капусту слід обприскувати.

Робити це треба або рано-вранці, або пізно ввечері, або в похмуру погоду. Якщо буде світити сонце, то опіків листя уникнути не вдасться, в результаті чого рослини зіпсуються.

Пивні дріжджі. 50 г цукру розтирають зі 100 г дріжджів. Потім отриману суміш заливають 0,5 л теплої води, залишають на 3 год. Коли на розчині утворюється пінка, до нього можна додати 10 л води. Ним вийде полити 10 кущів, розраховуючи так, щоб 1 л пішов на одну рослину.

Усі ці народні способи прості, але робочі. З їх допомогою не складе труднощів сформувати хороші качани у капусти, отримати хороший урожай цього корисного і смачного овочу.

«Уют» №21-19.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *