Як швидко зігрітися, якщо замерзли?

З приходом холодів питання, як швидко зігрітися стає все більш актуальним. Особливо якщо є необхідність тривалий час перебувати просто неба. Наші поради допоможуть тобі не замерзнути в холодну пору року.

Як швидко зігрітися, якщо замерзли?

Рух – це життя. Перше, що потрібно зробити, якщо замерзли, – почати рухатися. Найбільш ефективно для посилення кровообігу махати руками вперед і назад.

Уже через дві хвилини ви відчуєте, як тепло розливається по тілу, а холод відступає. Але можна просто пройтися швидким кроком або скористатися сходами замість ліфта.

Їжа, яка зігріває. Овочеві салатики, соки і смузі залиште для літа. Взимку головною стравою на столі має бути суп, але не який-небудь легкий, а густий, наваристий, щедро присмачений гострими спеціями. Тарілка гарячого борщу або грибного капусняку вприкуску з гострим перчиком – таким має бути правильне харчування в морозний день. Воно не тільки наситить, а й зігріє з першої ложки.

А от до рекомендації посилити ефект чарочкою горілки слід ставитися обережно. Короткочасне розширення судин дарує відчуття тепла, але воно помилкове і дуже швидко змінюється зворотним ефектом. Замерзнути після вживання алкоголю найлегше. Тож краще обійтися зовсім без міцних напоїв. І навіть знаменитий глінтвейн не варто пити перед виходом на вулицю, краще замінити його гарячим чаєм, какао чи компотом із корицею.

Переходимо до водних процедур. Тепла ванна з піною або просто гаряча ванночка для ніг допоможуть швидко прогнати холод із тіла і зігрітися в мінімально короткі терміни. Однак більш ефективним у цьому плані виявиться контрастний душ. Зрозуміло, що мало кому захочеться поливати себе холодною водою, але саме контраст холодних і гарячих струменів сприяє посиленню кровообігу і запустить процес зігрівання зсередини, а не тільки зовні. До того ж така процедура може стати відмінною профілактикою простудних захворювань, оскільки при цьому організм загартовується.

Тепло душі. Сила думки людини настільки велика, що легко дозволить зігрітися навіть у тріскучий мороз. Варто тільки запалити нічник, закутатися в теплу затишну ковдру і згадати все найкраще, що траплялося у вашому житті. І ніякої містики в цьому немає, вчені давно довели ефективність уявного тепла. Спробуйте – і переконаєтеся самі, як це працює.

«Погляд часу» №5-27.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *