Як сон впливає на роботу серця

Доктор медичних наук, кардіолог із Каліфорнійського медичного центру в Сан-Франциско та голова наукової групи Американської кардіологічної асоціації Єрем Єгіазаріанс каже, у близько 34 % чоловіків середнього віку та 17 % жінок середнього віку трапляється тимчасове припинення дихання уві сні, що проявляється у вигляді хропіння, та денної сонливості.

Як сон впливає на роботу серця

Це пов’язане з порушенням серцевого ритму, підвищеним ризиком серцевого нападу та погіршенням серцевої недостатності.

Чому поганий сон негативно впливає на здоров’я серця?

Перешкоджає природному відновленню та оздоровленню організму. Коли ви спите, то частота серцевих скорочень та частота дихання сповільнюється, а артеріальний тиск знижується.

Проте коли ви прокидаєтеся посеред ночі, ви порушуєте такий стан і це дає навантаження на серце.

Може спричинити зміни у судинах. За даними дослідження, люди, яким обмежили сон, мали гірший кровотік. Єрем Єгіазаріанс розповідає, коли оболонка кровоносних судин серця не виконує свою роботу, то вони стискаються, а не залишаються широко відкритими.

Уповільнюється метаболізм. Поганий сон може спричинити підвищення рівня цукру в крові та порушити гормони грелін та лептин, що відповідають за апетит. Саме через це протягом дня ви хочете їсти більше, ніж зазвичай.

Впливає на імунну систему. Дефіцит сну може призвести до хронічного системного запалення, пов’язаного з атеросклерозом (захворювання серця, спричинене накопиченням нальоту у судинах, що обмежує кровотік).

Крім того, достатній сон сприятиме покращенню настрою, меншому втомленню протягом дня та покращенню продуктивної праці, говорить Єгіазаріанс.

Якщо ви маєте регулярні проблеми зі сном, варто звернутися до лікаря.

«Уют» №35-26.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *