Як стати успішним

Як стати успішним
Як стати успішним

Кажуть, чи не найголовніша складова життєвого успіху – це щасливий збіг обставин. Звичайно, важливу роль відіграють знання, досвід та особисті якості, однак ті, хто пройшовши нелегкий шлях, повністю реалізували свій потенціал і досягли мети, знають: доля дає кожному шанс знайти своє місце під сонцем. Інша річ, що не всім вистачає сили та сміливості ним скористатися. Тож хтось хапається за будь-яку можливість, а інший ніяк не може повірити в удачу та нехтує ними, поступово починаючи вважати себе невдахою. На що потрібно звернути увагу, аби нам усміхнулося щастя?

Самооцінка

Як свідчать спостереження, більшість людей найменше вірять у себе тоді, коли випадає нагода взяти участь у конкурсі, долучитися до реалізації масштабного проекту чи назріла важлива розмова. І чим більша винагорода та серйозніші наслідки, тим сильніші сумніви. Причому це стосується практично всіх сфер – роботи, навчання, дружби, родини. Але приклад тих, хто ризикує та виграє, недвозначно вказує на головні причини життєвих невдач – низьку самооцінку, відсутність цікавості, лінощі та звичку пливти за течією.

Відомий американський психолог, психіатр та розробник транзакційного аналізу Ерік Берн свого часу назвав три психологічні типи: переможці, переможені та не переможці. Якщо з першими двома все зрозуміло, то до третьої фахівець відніс тих, хто в останню мить відмовляються від своїх планів або досягають меншого, ніж планували з початку.

Звичайно, можна відмітити, що не всі підкорюють кар’єрні вершини, однак чимало людей теж мають здобутки, хай навіть і скромні. Зрештою, комусь випадає і друге місце. Але ж хоч раз маємо спробувати потрапити, як кажуть, до вищої ліги. Погодьтеся, якщо є до чогось хист, то не варто задовольнятися роллю у масовці.

Психологи відмічають, що коли ми надто остерігаємося чогось поганого, вся увага концентрується на ньому, і починаємо помічати навколо себе лише негатив. Та ховаючись від проблем, водночас ховаємось і від необхідності їх розв’язання, а разом із тим – від стосунків, кар’єрного зросту, покращення оцінок у заліковій книжці тощо.

На жаль, дуже довго у нас панувало неписане правило, в основі якого – принцип терплячого очікування похвали від інших, бо самому говорити про свої досягнення нетактовно і нескромно. І хоч сьогодення вносить корективи у суспільні норми, багато хто й досі ніяковіє, коли потрібно презентувати себе. І певна річ, бути зарозумілим нахабою не слід, однак надмірна скромність теж не на користь, особливо, якщо вмієте робити щось краще за інших.

Назустріч викликам

Усім відомий вислів, що під лежачий камінь вода не тече. Приймайте виклики долі, таким чином отримаєте досвід і загартуєтеся, а отже, збільшите шанси нарешті здобути перемогу. Удача не прийде сама, тому не покладайтеся на сліпий випадок, вірте у себе і крок за кроком ідіть уперед.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *