Як створити небо на стелі

Як створити небо на стелі
Як створити небо на стелі

Інтер’єр кімнати можна пожвавити, оздобивши стелю художнім розписом. Такий декор має вписуватися у загальну обстановку і доповнювати її, однак не перевантажувати. Надмірність спричиняє зворотний ефект. Передусім треба визначитись, який саме буде малюнок: художній розпис, трафарет, штампи тощо, із поверхні стелі потрібно зняти старе покриття, вирівняти й очистити її від бруду. Щілини, тріщини та нерівності вирівняти штукатуркою, а потім відшліфувати наждачним папером. Можливо, треба буде нанести ще й шар ґрунту – тоді зображення ляже рівніше.

Розпис фарбами

Тему сюжету вибирають залежно від стилю кімнати та вподобань господарів. Якщо це спальня, то зображення має бути спокійне, наприклад, квіти в пастельних тонах. Дуже ефектний вигляд має розпис у вигляді неба. Аби створити на стелі справжнє художнє полотно, знадобиться уміння добре малювати. Тому доведеться скористатися послугами фахового художника. Крім того, це потребує чимало фарби. Та хоч проект цей недешевий, результат перевершить очікування. Починають роботу з нанесення контуру, який потім розмальовують. Для розпису стелі найкраще брати акрилові фарби. Вони не бояться вологи і добре пристають до поверхні. Також можна скористатися олійними, але вони довго сохнуть, та й коштують недешево. Цікавий ефект дає розпис аерографом. Завершують роботу покриттям стелі шаром лаку. Зрештою, можна обклеїти її фотошпалерами, що зімітують будь-який розпис. Є також інтер’єрні наклейки на стелю. Ще одна «обманка» – декупаж.

Малюнок через трафарет

Ця техніка, на відміну від попередньої, до снаги навіть початківцю, головне – акуратність. Оздоблюють стелю за допомогою трафарету доволі швидко. Трафарет можна виготовити зі щільного паперу, картону. Робочу поверхню спочатку фарбують і чекають, поки висохне. Візерунок наносять на основу трафарету та вирізають по контуру канцелярським ножем. На поверхні стелі трафарет можна закріпити малярним скотчем. Якщо шаблон невеликий, його притримують вільною рукою. Далі візерунок зафарбовують. Щоб не було патьоків, щітку лише злегка вмочують у фарбу. Наносять її легкими ударами, інакше може потрапити під трафарет. Зручно наносити й поролоновою губкою або валиком. Якщо візерунок багатоколірний, наступний елемент набивають лише після того, як висохне попередній. Якщо плануєте зробити велике трафаретне зображення, шаблон розбивають на кілька фрагментів.

Штампи

Спосіб нескладний, однак з його допомогою можна нанести лише простий малюнок. У будівельних магазинах продають готові штампи, але їх легко виготовити самому. З тонкої гуми вирізують візерунки та наклеюють на гумову основу. Потім приклеюють ці смуги на зручний дерев’яний брусок. Візерунок на штампі акуратно вмочують у фарбу та притискають до стелі.
У такий спосіб отримаєте чіткий відбиток. Перш ніж наносити штампи на стелю, потренуйтеся на чорновій поверхні. Крім того, перед нанесенням на стелю слід зробити відбиток на папері, щоб зняти зайву фарбу.
За допомогою штампів, трафаретів у вигляді зірок можна, наприклад, зімітувати зоряне небо. Попередньо поверхню фарбують у блакитний чи синій колір, а потім наносять зірки. Якщо візьмете флуоресцентну фарбу, то зірки світитимуться у темряві.
А для накочування візерунка валиком із відбитком найкраще вибирати дрібні малюнки, що повторюються.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *