Як субсидії та підвищені пенсії вплинули на ціни

Як субсидії та підвищені пенсії вплинули на ціни
Як субсидії та підвищені пенсії вплинули на ціни

«Погляд часу» №15-2019

З початку року в Україні подорожчала більшість продуктів. Найбільше – хлібобулочні вироби. З січня ціна щомісяця зростала на 1,5-2 %. Стільки ж додали найдешевші крупи, борошно і макарони. Минулі роки вони дорожчали меншими темпами, розповів директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Подешевшали овочі – капуста, буряк, морква, картопля. Цибуля досі тримається у ціні. Її продовжують імпортувати з-за кордону, бо своїх запасів не вистачає. Після постійного зростання торік, цьогоріч на 0,5 % ціна впала на всі види м’яса. Щоправда у березні повернула втрачене. Курятина продовжить дорожчати далі через монополію на ринку. Так, свинина у 2018 році додала 6 % до вартості, а курка цілих 18», – пояснює експерт.

За його словами, в Україні молочні продукти, крім вершкового масла, коштують дорожче, ніж у Європі. З початку року молоко, сметана, кисломолочний сир додали 20-30 коп.

За рік крупи у середньому подорожчали на 14 %. На 1 березня 2018 року набір круп, макаронів, борошна, цукру та олії коштував 150,1 грн. Цьогоріч – 170,8 грн. Найбільше у ціні зросло пшоно – 50 %. Торік коштувало 17,4 грн/кг. Зараз – 26,1 грн. Щоправда на 17 % подешевшала гречка – з 19 до 15,8 грн/кг.

«У Польщі кріп, петрушку продають утричі дешевше, ніж в Україні. Ціни нижчі через велику конкуренцію між ринками, крамницями, торговельними мережами. Фермери змушені платити високі податки, не мають доступу до дешевих кредитів. Їм фактично не дістаються агродотації. Гроші потрапляють до кишень великих холдингів», – каже Олексій Дорошенко.

Ціни зростають також через збільшення пенсій, зарплат, виплату субсидій готівкою.

«Щоправда зараз товари дорожчають повільніше, ніж у минулі роки. Це пов’язано з низькою купівельною спроможністю українців. Навіть перед святами люди не збільшують закупівлі, бо не мають на це грошей. Тому мережі не поспішають переписувати ціни», – резюмує експерт.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.