Як тепер визвати швидку допомогу

Як тепер визвати швидку допомогу
Як тепер визвати швидку допомогу

Перше нововведення стосується запису всіх без винятку дзвінків до швидкої допомоги. Так в Україні мають намір боротися з випадками, коли лікарі відмовляються фіксувати виклик людини.

На диспетчера Центру екстреної медичної допомоги лягає відповідальність у телефонному режимі визначити, кого відправляти до хворого. У нього буде два варіанти, вислати екстрену чи просто невідкладну допомогу. Згідно з положеннями реформи, швидка відправляється до хворих, життя яких нічого не загрожує, а екстрена допомога покликана рятувати людей у критичних ситуаціях.

Представники Міністерства охорони здоров’я України деталізували перелік екстрених випадків виклику бригади медичної допомоги.

У яких випадках бригада швидкої допомоги зобов’язана відреагувати на виклик: втрата свідомості; судоми; раптовий розлад дихання; раптовий біль у грудній клітці; гострий біль у черевній порожнині та поперековому відділі; головний біль, що супроводжується запамороченням і нудотою; порушення мови, слабкість у кінцівках; гіпо- та гіперглікемічна кома; гіпертермічний синдром; зовнішня кровотеча, блювання кров’ю; ознаки гострого отруєння; проблеми при вагітності – гострий токсикоз, передчасні пологи, викидень, кровотеча; анафілактичний шок; укуси змій і тварин; серйозні травми – поранення, переломи, опіки, важкі забої, травми голови; невідкладна стоматологія; нещасні випадки (у тому числі дія диму, вогню, полум’я, струму, блискавки, транспорт); тепловий удар або переохолодження; асфіксія всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, задуха); ПП техногенного та природного характеру; гострі психічні розлади (із поведінкою, небезпечною для життя хворого і тих, хто її оточує); міжлікарняні перевезення хворих, із медичним супроводом.

Інші особливості виклику швидкої допомоги

• Згідно з новою Концепцією, протокол дій для бригад швидкої допомоги, які приїхали на виклик до хворого, буде змінений.

• Бригада екстреної допомоги повинна виїхати на виклик до дитини до 2-х років, якщо батьки повідомили, що їй потрібна екстрена допомога.

• У перелік екстрених випадків додані ознаки внутрішньої кровотечі.

Коли швидка допомога не виїжджає на виклики

Бригада не повинна виїжджати для надання стоматологічної допомоги та для констатації факту смерті.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *