Як у будинку розміщувати ікони?

Ікони у будинку

Домашні ікони розміщують там, де зазвичай відбуваються ранкові та вечірні молитви. Це повинно бути тихе місце, де ви не будете відволікатися на сторонні звуки.

Особливих рекомендацій щодо того, в якій кімнаті повинні розташовуватися святі образи, немає. Це можуть бути і спальня, і кухня, і вітальня.

Ікони в будинку повинні перебувати на рівні очей або трохи вище, щоб звертати на них погляд під час молитви було не набридне для дорослих і зручно для дітей.

Якщо у вашому розпорядженні лише ікони Спасителя і Божої Матері, то першу варто встановити праворуч, а другу – зліва (саме так влаштований класичний іконостас). Якщо ж ікон більше, у центрі і вище розташовується ікона Спасителя, по праву сторону від неї – ікона Богоматері, по ліву – образ Іоана Предтечі чи ж Миколи Чудотворця.

Зазначимо, що у традиційного іконописі є образ під назвою «Ісус Христос Цар Слави», який об’єднує Богородицю, Спасителя й Іоана Предтечу.

Ікона архангела Михайла завжди розміщується поруч із Богоматір’ю, а образ архангела Гавриїла – з іконою Іоана Предтечі. Трохи нижче і з боків встановлюють іменні, сімейні і спадкові ікони. А вище композиції ікон допускається встановлювати тільки Розп’яття чи образ Святої Трійці.

Церква засуджує сусідство ікон із декоративними елементами, сучасною розважальною побутовою технікою (телевізор, магнітофон), картинами і різними плакатами сучасних зірок. Не можна також поміщати ікони біля книг не богословського змісту.

Також забороняється вміщувати фотографії біля ікон. Краще ікони розміщувати на полиці, ніж вішати (не спокушати асоціаціями з шибеника).

Можна прикрашати іконостас живими квітами.

«Погляд часу» №33-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *