Як у магазині розпізнати рибу

Як у магазині розпізнати рибу
Як у магазині розпізнати рибу

 

«Погляд часу» №25-2019

На прилавки може потрапити риба, якою навіть кота соромно пригощати. Продавці спритно маскують зіпсовану продукцію, роблячи ставку на довірливості покупця.

Головні ознаки свіжості охолодженої риби

Очі. Добрий і чесний погляд продавця вводить в оману, тому звертайте увагу лише на риб’ячі очі. Вони повинні бути опуклими, без помутнінь.

Загальний вигляд. Гарна риба не схожа на жертву терору. Ламка луска, липкий слиз, сухий вигнутий хвіст, дивні плями також дають привід відмовитися від покупки. Дуже часто таблички «Акція» і «Ціна дня» кидають виклик пильності. Не піддавайтеся.

Гнучкість. Свіжій рибі не страшний легкий масаж: натисніть на неї – і ямка швидко зникне.

Запах. Гарна риба пахне морем або тванню. Виражений рибний запах (іноді з нотками аміаку) має несвіжа продукція.

Зябра. У свіжої риби вони червоні чи рожеві, у зіпсованої – сірі, коричневі.

Лайфхак продавців – фарбування зябер. Наприклад, кров’ю. Покупцеві здається, ніби рибка недавно була знята з гачка, хоча насправді її час списати. У магазинах згадуйте пункт № 4 і не соромтеся принюхуватися до товару.

Заморожена риба не повинна бути деформованою. Деформація – ознака неодноразової заморозки. Швидше за все, риба вже перейшла на темну сторону: температурні гойдалки дають бактеріям час для розмноження. Достатня для термічної обробки, може, і врятує від отруєння, але харчова цінність риби все одно буде мінімальною.

«Дата виготовлення» і «дата пакування» – поняття різні. Риба може повторно померти у магазині, але стікери будуть переконувати вас у її свіжості. Мораль: проявіть скрупульозність. Зіставляйте зазначені терміни з зовнішнім виглядом продукції. Новий стікер маскує старі написи? Краще відійти від прилавка на безпечну відстань.

Риба з акваріумів не завжди придатна до вживання. Обирайте спритну рибу. На ній не повинно бути виразок або слідів катувань. Жива риба не може спати, відпочивати, медитувати догори черевом. Вона приймає таку позу, «відпливаючи» в інший світ.

Не втрачайте пильність у магазині, навіть якщо риба намагається вас «зачарувати», і тоді ви не завдасте шкоди вашому здоров’я.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *