Як уберегти зуби дітей від карієсу

Карієс

У Великобританії ввели державний податок на цукор через сумну статистику видалення зубів у дітей. До таких радикальних дій у Британії вдалися через дані Служби охорони здоров’я – у лікарнях кожні 10 хв. дитині видаляють гнилий зуб. А солодкі безалкогольні напої є основним джерелом цукру, який споживають діти. Через це руйнуються їхні зуби.

Варто зменшувати вживання цукру, а також стежити за гігієною ротової порожнини у свого чада. Доктор медичних наук, лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький розповів, коли дитина має починати чистити зуби та як за цим стежити. За його словами, чистити зуби та приводити дитину до стоматолога потрібно, починаючи з 6 місяців, коли у немовляти вилізли перші молочні зуби.

У такому віці малюки люблять смоктати пальці, а це може вплинути на ріст зубів і призвести в майбутньому до того, що дитині доведеться носити брекети. Окрім того, батьки мають чистити зуби своїм дітям аж до 10 років, оскільки малеча може погано їх почистити.

Також батькам варто не давати маленьким дітям чай, підсолоджену воду, соки – цукор, який залишається на зубах, починає їх псувати. Найкраще привчити дитину пити просту воду. Окрім того, потрібно чистити дитині зуби після прийому грудного молока. Залишки молока, каш, соків протягом ночі, коли зменшується слиновиділення, та ще й у теплому середовищі рота, агресивно діють на зуби дитини, перетворюючи їх на «цвинтар» карієсу, – підсумував він.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber