Як уберегтися від дачних злодіїв?

Як уберегтися від дачних злодіїв
Як уберегтися від дачних злодіїв?

Дачний сезон закінчився, і тепер приходить усвідомлення того, що нажите нелегкою працею майно може стати легкою здобиччю злодіїв. Що зробити, щоб дачу не відвідали непрохані гості?

По-перше, не слід направо й наліво поширювати інформацію про цінні речі, які є на дачі. Щоб уберегти їх, багато фахівців рекомендують обладнати так званий схрон. Ним може бути невелика, добре замаскована яма десь на ділянці або ж непомітне місце під підлогою, фальшива стінка чи стеля – місце, куди на час свого від’їзду можна перенести всі «раритети».

По-друге, одним із найбільш надійних способів убезпечити дачу є вмонтована система відеоспостереження.

Ефективність її роботи залежить від правильно підібраної техніки. Перед тим, як іти у магазин за покупкою, слід добре розібратися, що є основним об’єктом спостереження на дачі.

По-третє, можна використовувати більш економний вид забезпечення безпеки, розставивши на ділянці таблички із написами та відповідними картинками на кшталт «Увага! Ведеться відеоспостереження!» або муляжі відеокамер у місцях, де потенційний зловмисник їх точно помітить. Приблизно 40 % злодюжок ведуться на цей прийом. Свою ефективність доводить і звукова сигнальна система. Можна встановити датчики на двері та вікна дачі. Вони будуть реагувати на будь-яке вторгнення виттям. Використовуючи таке технічне пристосування, як імітатор гавкання собаки чи людського голосу, світло, яке вмикається автоматично при наближенні, можна створити ефект присутності господаря у будинку.  Ефект занедбаності дачі також спрацьовує. Їдучи з дачі після дачного сезону, можна забити дошками двері та вікна.

Варто звернути увагу на стан зміцнення дачі. Паркан має велике значення для безпеки всієї території. Але і з ним важливо не переборщити. Дуже часто, замість супернадійного рівня безпеки, величезний паркан і броньовані двері служать гарною приманкою для злодіїв «у законі». Найкращий – примітивний паркан. А якщо перед ним висадити великі кущі шипшини, ожини чи інші колючі рослини, вони стануть перешкодою для злодіїв.

Що стосується замків, то краще, щоб вони були не навісні, а врізні. Для вікон рекомендується встановити міцні грати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *