Як уберегтися від тріщин при годуванні немовляти

Як уберегтися від тріщин при годуванні немовляти
Як уберегтися від тріщин при годуванні немовляти

«УЮТ» №8-2019

Щоб уникнути виникнення тріщин на сосках під час годування грудьми, медики рекомендують дотримуватися деяких правил.

Перш за все, слід утримувати груди в строгій чистоті – перед кожним годуванням обмивати молочну залозу теплою водою з милом і просушувати м’яким чистим рушником або марлею (ні в якому разі не можна витирати груди. Щоб не травмувати шкіру, треба промокнути її насухо).

Не варто використовувати для знезараження шкіри соска спиртові розчини, оскільки спирт пересушує шкіру, а стерильність такого ступеня в даному випадку зовсім не потрібна. Для пом’якшення краще користуватися кремами або оліями на основі ланоліну, так як вазелін, рослинна олія і т. д. можуть не тільки викликати алергію у дитини, але й розлад травлення.

Змащувати груди слід після годування. Тоді до наступного прикладання дитини до грудей олія частково вбереться в шкіру, а частково змиється водою. Далі необхідно підкладати в бюстгальтер на область соска м’які прокладки з вати й регулярно їх міняти у випадках спонтанного виділення молока в проміжках між годуваннями. Робити це потрібно тому, що підвищена вологість може провокувати ушкодження шкіри й розвиток хвороботворних мікробів.

Тріщини небезпечні тим, що можуть інфікуватися. При правильній гігієні це відбувається вкрай рідко, однак якщо все-таки мікроби знайшли можливість влаштуватися в сосках, без ранозаживляючих засобів і антибіотиків не обійтися. У таких випадках призначають препарати левоміцетин, солкосерил, пантенол та інші медикаменти. У цей період молоко зціджують, а малюкові дають груди лише по закінченню курсу терапії.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *