Як уберегти людей старшого віку від коронавірусу
Вік – один із головних чинників, що збільшує ризик захворіти коронавірусом. Медики попереджають: чим старша людина, тим небезпечніше для неї наслідки пандемії. Столичний Департамент праці та соцзахисту розповідає, які заходи варто вживати щодо родичів старшого віку – батьків, бабусь і дідусів.
Що необхідно знати про коронавірус, якщо у вас є родич старшого віку:
Найбільш уразлива вікова група – старше 60 років.
Захворювання, що збільшують ризик важкого перебігу інфекції: серцево-судинні, захворювання легень, цукровий діабет і онкопатологія.
У людей старшого віку імунітет слабший і не завжди може впоратися з вірусом.
Інкубаційний період при коронавирусній інфекції – від 2 до 14 днів, у середньому 5-8.
Рекомендації лікаря-інфекціоніста
Обмежте контакти і тривале спілкування з родичем старшого віку. Якщо вам необхідно з ним зустрітися, перед відвідуванням задайте собі питання: чи є у вас температура 37,5 і вище, чи є у вас сухий кашель. Пам’ятайте, у цей період важливо виключити можливість будь-якої вірусної або бактеріальної інфекції, наприклад грип або ГРВІ.
«Зверніться до родича, які ліки він приймає і чи зможете ви їх отримати в разі необхідності. Рекомендується, щоб літня людина обмежила походи в магазини, аптеки, банки, поліклініки. Вона повинна знати: при підвищенні температури, появі кашлю і важкому диханні потрібно викликати лікаря додому», – розповідає кандидат медичних наук Олена Циганова.
Слідкуйте за тим, щоб у вашого близького була достатня кількість продуктів харчування: хліб, молоко, курячі яйця, фрукти та овочі, рибні та м’ясні продукти. У разі необхідності організуйте доставку через кур’єра. Регулярно зіздзвонюйтеся з літнім родичем, цікавтеся, що йому необхідно.
«Подбайте про те, щоб літня людина максимально приділила увагу зміцненню свого імунітету: пила вітаміни, їла овочі і фрукти, в домашніх умовах дбала про м’язовий тонус, регулярно провітрювала житло», – говорить Олена Циганова.
Якщо родич старшого віку проживає з вами в квартирі, то виділіть йому окрему і добре провітрювану кімнату. При спілкуванні з ним тримайте дистанцію як мінімум 1 метр. Щодня дезінфікуйте всі поверхні, до яких торкаються всі члени сім’ї.
«Розкажіть літньому родичу про правила гігієни. Необхідно частіше мити руки, мінімум 40 сек.: ретельно промивати долоню, між пальцями і під нігтями. По можливості користуватися антисептиком. Не чіпати руками очі, рот і ніс. Використані носові хустинки і серветки необхідно одразу класти у пластиковий контейнер, який щільно закривається», – каже медик.
Соціальні працівники та фахівці з довготривалого догляду радять частіше мити руки, користуватися антисептиком, це кращий спосіб індивідуального захисту.