Як уберегти школяра від гастриту

Гастрит у школярів

Почався навчальний рік, а малюк жаліється на біль у животі?

Основні причини виникнення гастриту в школярів – підвищені психоемоційні та фізичні навантаження, неправильне харчування. Батьки повинні ретельно стежити за раціоном своїх дітей: часто ті тікають у школу, не встигнувши поснідати, а на перервах влаштовують перекушування чипсами або пиріжками з їдальні всухом’ятку.

Якщо дитина скаржиться на спазми, біль, печію тощо, у жодному разі не можна займатися самолікуванням, слід негайно звернутися до лікаря. Захворювання шлунково-кишкового тракту можуть мати схожу клінічну картину з рефлюксною хворобою (захворювання стравоходу, що виникає як наслідок тривалого закидання кислого вмісту шлунку в стравохід). Поставити точний діагноз може лише гастроентеролог.

Якщо виявиться, що це гастрит, то знайте, що дану хворобу лікують медикаментозно. Також хворим слід змінити режим харчування. Насамперед необхідно відмовитися від смаженої, жирної, гострої та копченої їжі. Сильно дратує слизову шлунка та дванадцятипалої кишки міцна кава, шоколад, цитрусові й томатний сік. Потрібно, щоб малюк не їв гарячу їжу і не пив газовані напої.

Школярі повинні харчуватися не менше трьох разів на день невеликими порціями. Краще давати дитині додаткову їжу: яблуко, пляшечку питного йогурту, банани, бутерброд зі шматочком відвареного м’яса, чай у маленькому термосі.

«УЮТ» №45-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *