Як убезпечити покупки в інтернеті

Як убезпечити покупки в інтернеті

Зараз дуже зручно купувати будь-що через Інтернет. Але, на жаль, не всі продавці є порядними. В Інтернет-магазині моя знайома замовила сукню, на вимогу продавця наперед переказала кошти, але так її і не отримала. Вона писала на сторінку Інтернет-магазину, але відповіді не дочекалася. Порадьте, будь ласка, що робити у такій ситуації?

Світлана Неземна

Як захистити себе при купівлі товарів через Інтернет?

Відправлення товару з післяплатою.
Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні при отриманні товару. Товар можна оглянути прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він не відповідає опису даного товару на сайті продавця, або має неналежну якість.

Повернення оплати через банк.
Якщо ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не надіслав куплений товар – зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо через банк повернути гроші не вдалося – звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Куди скаржитися на шахраїв в Інтернеті?
Якщо ви стали жертвою шахрайства в інтернеті – не соромтеся, а звертайтеся до правоохоронних органів. В управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України можна оформити електронну заяву про випадок правопорушення: www.cyberpolice.gov.ua.

Якщо гроші були переведені шахраєві через платіжну онлайн-систему, то варто звернутися до служби підтримки цієї платіжної системи. Є ймовірність, що після цього рахунок шахрая заблокують. У випадку ж з Інтернет-магазинами потрібно написати скаргу на адресу продавця. Якщо претензія буде проігнорована, то потрібно буде подати заяву до правоохоронних органів або звернутися до прокуратури. Зауважте, що власники Інтернет-магазину не є недосяжними. Сайт перебуває на хостингу, а це припускає наявність паспортних даних власника. Якщо на ресурсі вказано юридичну адресу, то ви можете відразу подати до суду і відстояти свої права споживача.

Як можна замінити товар?
Закон України «Про захист прав споживачів» дозволяє продавцеві використовувати у договорі стандартну умову про можливість заміни товару за його відсутності іншим. Про це покупцеві повинні повідомити перед укладенням договору.

Продавець може замінити товар тільки тоді, коли одночасно виконуються три умови: інший товар відповідає меті використання замовленого; має таку ж або кращу якість; його ціна не перевищує ціни замовленого товару.

Якщо продавець відмовляється прийняти чи обміняти товар?
У такому випадку переконайтеся, що володієте інформацією про суб’єкта господарювання, який здійснив продаж, і зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем проживання.

Зверніть увагу, судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується!

Коли товар не можна повернути?
Повернути продукцію до магазину й отримати назад свої гроші можна далеко не за всі товари. Наприклад, поверненню не підлягають продовольчі товари, лікарські препарати, предмети гігієни. Крім того, повернути не можна: парфумерно-косметичні вироби; перо-пухові вироби; дитячі іграшки м’які та гумові надувні; зубні щітки; гребінці та щітки масажні; рукавички; тканини, тюлегардинні та мереживні полотна; білизну натільну; білизну постільну; панчішно-шкарпеткові вироби; друковані видання; вироби з натурального та штучного волосся (перуки); товари для немовлят; інструменти для манікюру, педикюру; ювелірні вироби з дорогоцінних металів.

Більш детальний перелік наведений у постанові КМУ від 19.03.1994 р. № 172 «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»».

Куди звертатися за детальнішими консультаціями та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте до контактцентру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 (800) 213 103 цілодобово та безкоштовно у межах України. У центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Як убезпечити покупки в інтернеті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *