Як укоренити троянду з подарованого букета

Із вази – на клумбу. Здається, що це щось з області фантастики, і що на це здатний максимум професійний садівник. Однак існують способи, які дійсно допоможуть зберегти подаровані троянди, навіть забезпечать можливість висадити їх і, тим самим, дадуть їм друге життя.

Букет троянд

Позитивний результат вирощування троянд з живців в домашніх умовах залежить, перш за все, від виду троянд. Більшість квітів, завезених в країну з-за кордону обробляються спеціальними хімпрепаратами, що сповільнюють в’янення, і перешкоджають укоріненню.

Найменший відсоток вкорінення дають сорти троянд з довгими стеблами, наприклад, голландські сортові види. Найбільшою приживлюваністю мають троянди, вирощені в місцевих розплідниках і зрізані на початку літа.

За відгуками квітникарів, найбільший відсоток вкорінення дають рожеві і червоні троянди. Проблеми часто виникають з жовтими і помаранчевими сортами. Найгірше вкорінюються живці білих троянд.

Живцювання не варто відкладати. Троянди, які простояли в воді більше доби, набирають до своїх тканини шкідливі мікроорганізми, тому в процесі вкорінення починають загнивати. Оптимальний час вкорінення – вечір того ж дня, коли в будинку з’явився свіжий букет троянд. Якщо процедуру неможливо зробити в той же вечір, необхідно підрізати кінець стебла навскоси на 1,5 сантиметра і поставити його в чисту, холодну воду.

Для вкорінення використовуються сильні, міцні стебла троянд з подарованого букета з живими листочками і бруньками.

Ось три найпростіші способи, як укоренити троянду, щоб у подальшому висадити у ґрунт.

Ви можете випробувати кожен з них і в кінці порівняти результати. Лише після цього можна вибрати для себе найоптимальніший спосіб вирощування троянди і надалі для вирощування троянд впевнено застосовувати саме його.

Поява коренів при використання дріжджового розчину.
Приготуйте суміш із 1 л  води зі 100 мл розчинених у ній дріжджів. Необхідно розвести дріжджі у воді. В отриманий склад опустити стебла квітки на 1/3 їхньої довжини. Залиште їх на 2 доби. Потім дістаньте з водної суміші стеблинки, промийте в теплій воді і знову поставте в суміш, уже опустивши до половини стебла. У міру зменшення кількості розчину необхідно підливати в неї воду, для збереження первісної кількості рідини. Стебла тримати в розчині доти, поки на них не з’явиться коріння.

Поява коренів із використанням медової води.
Приготуйте суміш з 1 л води і 1 ч. л. меду. Розбавте мед у воді. У солодкий склад потрібно занурити стеблинки троянд на 1/3 довжини. Витримати в розчині від 10 до 12 год. Потім дістати стебла і перемістити в посудину зі звичайною водою, зануривши стебло на половину довжини.

Поява коренів під впливом алое.
Приготуйте суміш із 1 л  води і 10 краплями свіжовичавленого соку алое. У воду потрібно додати свіжий сік листя алое. Занурити стебла в суміш до половини їхньої довжини. Необхідно постійно стежити за рівнем суміші, при її поступовому зменшенні обов’язково доливати воду. Днів через 10 до складу додати ще 5-7 крапель соку алое. Цей склад прискорює утворення бічних коренів і активує регенерацію рослинних клітин.

Як укоренити троянду з подарованого букета

Коли у стеблинок уже в достатній кількості з’являється коріння, їх потрібно посадити в землю. Залежно від ваших бажань для вирощування троянд підійдуть як квіткові горщики зі спеціальним ґрунтом, так і відкриті земельні ділянки, сприятливі для вирощування квіткових рослин.

Вирощені вами кущі троянд будуть радувати око своєю красою і ніжністю, зачаровувати ароматом. І як символ любові і краси – обов’язково принесуть вам щастя.

Читайте також: Щоб квіти довше стояли

«Погляд часу» №22-28.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *