Як українців навчатимуть сортувати сміття?

сортувати сміття
Як українців навчатимуть сортувати сміття?

Міністерство екології та природних ресурсів готує законодавчу базу, яка мотивуватиме українців сортувати сміття. Про це розповіла засновниця проекту «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.

Вона розповіла, що людина, яка сортує сміття, не оплачуватиме додаткових витрат. А ось ті українці, які не захочуть сортувати відходи, будуть змушені оплачувати кошти, які спрямують на оплату вивезення сміття на сортування.

– У деяких країнах ця сума сягає 100 євро на місяць. Ці кошти підуть на вивіз сміття на переробку. Або на механічні сміттєсортувальні станції, або на сміттєспалювальний завод. Ці технології є дорогими і сучасними, – зазначила Євгенія Аратовська.

Також вона зазначила, що оплачувати роботу сміттєспалювальних заводів повинні люди, які не сортують відходи.

– Принцип «забруднювач платить» діє у розвинених країнах і повинен діяти й у нас. Це стимулює людей зменшувати обсяги сміття, – додала експерт.

Як стало відомо, перед введенням нового закону буде проведена велика просвітницька робота. Українців навчать як потрібно правильно сортувати побутові відходи, а також пояснять, чому це так важливо робити.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *