Як українка стала останньою принцесою Кореї: незвичайна доля Юлії Муллок

Наразі за формою правління Південна Корея – президентська республіка, а Північна – диктатура, тому словосполучення «корейська принцеса» звучить дещо дивно. Дочку президента не можна назвати принцесою, дочку диктатора – тим більше. Але до японської окупації в 1910 р. у Кореї була власна імператорська династія.

Українка Юлія Муллок стала останньою принцесою Кореї
Українка Юлія Муллок стала останньою принцесою Кореї

Зрозуміло, сьогодні представники цього сімейства можуть лише мріяти про колишню владу і велич. А однією з останніх принцес стала дівчина з України.

Не казкова принцеса

Юлія народилася в Пенсильванії в 1923 р. у багатодітній родині українських емігрантів. Батько був шахтарем і помер, коли Юлія була ще дитиною. Згодом родина переїхала до Нью-Йорка. Служба в американських ВМС під час Другої світової війни відкрила для Юлії шлях до навчання у престижному Парсонському коледжі дизайну. Кар’єра у жінки складалася відмінно. Юлія була частиною команди легендарного Юй Мін Пея, одного з кращих архітекторів світу. А от з особистим життям у Муллок усе було сумно. Причому Юлія страждала не стільки від відсутності коханого, скільки від непрошених порад рідні. Родичі так наполегливо лізли у життя дівчини, що та навіть збиралася переїхати до іншої країни.

35-річна архітекторка вже клеїла оголошення про продаж квартири, підшукуючи паралельно собі новий будинок в Іспанії. Але тут у двері Юлії постукав колега, якийсь Лі Гу. Він недавно став працювати на Юй Мін Пея, але вже встиг оцінити здібності Муллок. І так засмутився повідомленням про переїзд жінки, що навіть вивчив кілька фраз українською, маючи намір переконати архітекторку залишитися.

Романтична історія

Вражена поведінкою колеги, Муллок відмовилася від думок про від’їзд. А незабаром Лі і Юлія почали зустрічатися. Жінка була здивована, дізнавшись, що її коханий – справжнісінький корейський принц, та ще й спадкоємець престолу!

Українка Юлія Муллок і корейський принц Лі Гу
Українка Юлія Муллок і корейський принц Лі Гу

25 жовтня 1959 р. вони стали чоловіком і дружиною. Церемонію для коханих провели священнослужителі собору св. Юра на Манхеттені.

Незабаром Юлія поїхала з Лі до Південної Кореї, де їх радо прийняли і навіть погодилися віддати їм один з сеульських палаців. Муллок, якій дали офіційний титул Її Імператорської Високості, з головою поринула в доброчинну діяльність. Прості корейці відгукувалися про неї з щирою любов’ю. Юлія надавала допомогу дитячим будинкам і відкрила магазин, де продавали одяг, зшитий людьми з обмеженими можливостями.

Для простого люду корейська принцеса стала Великою Матір’ю – саме так прозвали жінку. Але Юлії було боляче чути від людей такі слова. Після укладання шлюбу принцесі поставили діагноз: безплідність. Чоловік Юлії не бачив у цьому проблеми: пара удочерила дівчинку, якій дали ім’я Євгенія. А ось родичі принца зненавиділи Юлію. Сім’я Лі і Юлії не витримала постійного тиску ясновельможних родичів.

У 1982 р. пара розлучилася. Надії зарозумілих родичів не увінчалися успіхом: після розлучення Лі більше ніколи не одружувався і не завів дітей. Чоловік перебрався до Японії, де викладав в університеті, поки не помер від серцевого нападу.

Остання принцеса Кореї з дочкою Євгенією повернулася до США, де продовжувала займатися благодійністю.

У 1995 р. переїхала на Гаваї. У 2005 році відвідала Південну Корею аби віддати останню шану колишньому чоловікові та передати сімейні реліквії до музею. Любов до Лі Гу вона зберегла до самої своєї смерті – 26 листопада 2017 р.

У документальному фільмі «Останній лист Юлії» колишня принцеса зізнається, що була простою українською дівчиною, яка ніколи б не повірила, що одного дня опиниться у королівському палаці. Доля буває непередбачуваною.

«Уют» №20-13.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *