Як уникнути інсульту

За словами лікарів, інсульт перестав бути «хворобою літніх» і все частіше вражає людей у віці 40 років. Експерти у галузі охорони здоров’я склали перелік рекомендацій, які допоможуть захиститися від небезпечного порушення у кровообігу мозку.

Як уникнути інсульту

За словами терапевтів, у першу чергу, потрібно відмовитися від вживання жирних і копчених продуктів – замість цього вживати більше рослинної їжі. Науково доведено, наприклад, що вживання яблук ефективно знижує ймовірність розладів мозкового кровообігу завдяки фенолінової кислоти – антиоксидантної речовини, що протистоїть негативному впливу радикалів на кровоносні судини.

«Кожна порція овочів і фруктів на 5 % знижує розвиток ішемії. Рослинні продукти, багаті калієм, на 20 % зменшують імовірність інсульту», – розповіли фахівці.

Також, на їхню думку, потрібен час від часу вимірювати рівень кров’яного тиску у домашніх умовах. Якщо тонометр став частіше показувати 140/90 – це серйозний привід для звернення до лікаря. Крім того, слід знати, наскільки густа у людини кров. Кров, яка сильна до згущення, захворювання вен, підвищену кількість тромбоцитів у крові можуть бути сигналами, що потрібно приймати ліки-антикоагулянти.

Вчені стверджують, що інсульт частіше вражає тих, хто схильний до депресивних станів і мало спить ночами. Крім того, щоб уникнути інсульту важливо контролювати свою вагу, оскільки високий артеріальний тиск, який здатний провокувати інсульти, прямо пов’язаний із масою тіла. Іншими серйозними факторами зростання кров’яного тиску є куріння і регулярний прийом алкоголю.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Як уникнути інсульту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *