Як уникнути помилок ремонту у ванній

вана

Помилки, допущені при ремонті ванної кімнати, можуть не тільки звести нанівець задоволення поніжитися ввечері в теплій воді із запашною піною, а й завдати істотної шкоди здоров’ю. Як звести ризик до мінімуму?

Розбіжність
Наприклад, розбіжність сантехніки та змішувачів. Одна з найчастіших помилок – це неправильний підбір раковини і змішувача. Щоб зручно було мити руки, а вода не розбризкувалася в різні боки, потрібно вибирати змішувач певного нахилу і з достатньою довжиною носика. Те ж саме стосується і ванни: носик змішувача повинен перекривати бортик ванни. В іншому випадку вода буде литися не в саму ванну, а на бортик.
Розбіжність може бути також у кольорах сантехніки: ванна може не збігатися з кольором унітазу чи раковини.

Нестиковка плитки
Дуже часто плитка на стіні й на підлозі має різний формат. Для того, щоб уникнути цього, необхідно додати підлоговий плитковий плінтус, класти який потрібно не в шов з плиткою. Якщо він має аналогічний з плиткою розмір, розкладку можна починати від іншої стіни. Також вирішити проблему розбіжності швів можна, змінивши підлогову розкладку плитки – замість лінійної розкладки використати діагональну. Це не просто позбавить від проблеми зі швами, але й додасть підлозі цікаву геометрію.

Використання невологостійких світильників
2/3 усіх санвузлів оснащені невологостійкими світильниками. А між тим світло у ванній кімнаті повинно бути спеціальним. Звичайне світло у вологому приміщенні – дуже небезпечне. При найменшому попаданні води може статися коротке замикання або лампочка може просто вибухнути.

Закупівля сантехніки до отримання чистових розмірів
Ще одна помилка, яку здійснюють дуже часто – це покупка або замовлення сантехніки до вирівнювання стін. Штукатурка може додати до 3 см на кожну стіну, що може призвести до того, що дорога, куплена заздалегідь ванна просто не влізе. Ця проблема стосується не тільки ванни, але й душових піддонів: якщо ваш душ планується якраз між трьома стінами, варто бути уважним і закуповувати сантехніку тільки після вирівнювання перегородок. Кути у ванній кімнаті повинні бути максимально близькими до прямих, інакше підрізана в кутах плитка буде неправильної форми і зіпсує весь ефект, якого ви хотіли домогтися за допомогою обробки.

Розміщення сантехніки далеко від каналізаційного стояка
Неправильне розміщення сантехніки може призвести до того, що вода просто не йтиме. Зараз є спеціальні насоси, які нібито дозволяють розмістити сантехніку в будь-якому місці приміщення. Але вони дуже шумні і мають властивість виходити з ладу в найбільш невідповідний момент. Найкраще розміщувати сантехніку поруч зі стояком – це позбавить вас від величезної кількості проблем.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber