Як уникнути загибелі курчат

курчата

Масовий падіж птиці та загибель курчат – справжня біда для власників підсобного господарства. На придбання і вирощування курчат птахівники витрачають немалі кошти, а в результаті можуть залишитися і без пташенят, і без грошей.

Які негативні чинники викликають загибель молодняку? Найчастіша причина – неправильне харчування чи поганий корм. Особливо чутливі до цього бройлерні курчата, яких необхідно вигодовувати, строго дотримуючись рекомендованого раціону.

Загибель курчат може відбуватися через інфекцію. Їхній організм ще дуже молодий, імунітет не встиг сформуватися, тому будь-яка інфекція для них смертельна.

Призвести до смерті можуть неналежні умови утримання. Наприклад, у приміщенні мало світла, низька температура повітря чи висока вологість.

Також причиною загибелі добових курчат є пулороз. Найчастіше зараження відбувається в яйці, і в більшості випадків після інкубаційного періоду пташенята гинуть.

Іноді це буває через закупорку шлунка. У курчат тільки починає розвиватися травна система, і малеча може ковтати всілякі тверді частинки, наприклад тирсу чи солому, які використовують для підстилки, а курчата приймають її за корм.

Якщо це відбувається через поганий корм, то за допомогою лабораторного аналізу потрібно перевірити його якість. Не слід купувати корми чи зерно у сумнівних продавців. Краще це робити у спеціалізованих магазинах. Інфекція може бути занесена у корм гризунами. Тому регулярно перевіряйте комору чи сховище для кормів на наявність у них гризунів. При виявленні необхідно вжити всіх заходів для знищення мишей чи пацюків.

Перед «заселенням» курчат у курник ретельно його продезінфікуйте. Використовуйте для цього гашене вапно, інші хімічні препарати. Підстилку міняйте якомога частіше. Причиною розвитку мікробів може бути недоїдений корм. Не допускайте, щоб у підстилці траплялися подрібнені солома чи сіно. Для маленьких курчат найкраще використовувати папір або клейонку. Провітрюйте приміщення двічі на день. Слідкуйте за температурою і світловим режимом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber