Як утеплити дерев’яні вікна
Із приходом холодів ми турбуємося про збереження тепла в домівках. Хороша система опалення, постійний обігрів будинку не допоможуть зекономити і належно зігрітися, якщо вікна і двері пропускають холодне повітря. Тепло потрібно навчитися «не випускати» з житла.
Дерев’яні вікна мають низку переваг перед пластиковими: вони екологічні, підтримують оптимальний мікроклімат. Але мають здатність розсихатися й утворювати щілини, які пропускають холодне повітря. Саме тому на зиму їх зазвичай утеплюють.
Перед утепленням старих вікон їх обов’язково потрібно ретельно очистити, помити і дати їм добре висохнути. Тоді матеріал для утеплення щільно прилягатиме до віконних рам та скла.

Монтажна піна. Щілини у вікнах краще запінювати і ззовні, і зсередини будинку. Монтажна піна під час висихання збільшується в об’ємі, тому отвори потрібно заповнювати не до кінця. Все зайве після висихання обрізати гострим ножем. Піна руйнується під впливом ультрафіолету, тому після повного затвердіння її рекомендовано заклеїти папером.
Плівка. Варто звернути увагу на те, щоб плівка була морозостійкою і прозорою. Якщо не хочеться, щоб цвяхи псували віконні рами, кріпити її краще степлером. Для забезпечення надійнішої фіксації під скоби краще підкладати додаткові шматочки плівки. А щоб сильний вітер не порвав, плівку потрібно добре натягнути.
Хорошим і сучаснішим варіантом стане термозберігаюча плівка-самоклейка. Її ще називають «третє скло». Вона значно спростить процес утеплення, хоч і коштуватиме трішки дорожче. Така плівка буває двох видів: може наклеюватися на скло або ж кріпитися до рами двостороннім скотчем. Вона не поглинає сонячного світла, тому в кімнаті не буде темно. Термозберігаюча плівка складається з декількох шарів, основним із яких є металевий. Вона відбиває теплий потік повітря з кімнати і зберігає до 90 % тепла.
Поролон. Поролон допомагає усунути щілини завдяки своїй пружності та щільності. Можна нарізати з нього смуги і приклеїти їх до віконних рам за допомогою малярного скотчу або ж купити готові поролонові смужки з самоклейкою. Для підсилення ефекту поролон можна заклеїти скотчем або папером. Але у нього є недоліки: він вбирає вологу і з часом стає крихким.
Дорожчою й ефективнішою альтернативою поролону є спеціальні ущільнювачі, які виготовляють із гуми, каучуку, силікону, резинопластику, термоеластополімеру.
Парафін. Невеликих щілин допоможе позбутися парафін. Його потрібно розтопити на водяній бані, набрати у великий шприц і рівномірно нанести на щілини та тріщини. Якщо ж щілини більші, всередину можна покласти мотузку відповідного діаметру та залити її парафіном.

Герметик. Продається у вигляді пасти та порошку. Та найкраще використовувати герметик прозорого кольору, оскільки він майже непомітний на склі. Обраний для утеплення герметик повинен володіти вологостійкими і протигрибковими характеристиками. Використовують і силіконовий або акриловий. Після висихання він перетворюється в матеріал, схожий на гуму, і надійно закриває собою всі щілини. Перед тим як використовувати, варто знати, що його дуже складно вичистити.
«Погляд часу» №45-04.11.2021