Як утеплити вхідні двері

Якщо між дверним полотном і коробкою свище вітер їх потоібно утеплити, тобто усі щілини треба надійно закрити. Вони утворюються, якщо двері неправильно встановлені, з часом просіли або ж придбані були найдешевші, без ущільнювача. Та й він із часом може втрачати пружність і розтріскуватися, що погіршує його властивості.

Щоб знайти такі зазори, скористайтеся народним методом: запаліть свічку та повільно поводіть нею уздовж дверної коробки. Там, де полум’я коливатиметься, і буде протяг.

Найкраще приховати щілини зможе ущільнювач. Монтувати його потрібно по всьому периметру дверей. Хорошим варіантом буде гумовий на липкій основі. Він буває різної товщини та має різний профіль, залишається тільки виміряти необхідну довжину (візьміть із невеликим запасом) та обрати потрібну товщину. Однак на липку основу не сподівайтеся, краще відразу посадити його на хороший клей.

Монтаж гумового ущільнювача дверей на липкій основі

Ущільнювач без клейкої основи можна зафіксувати за допомогою цвяхів. Перед фіксацією поверхню очищують і знежирюють. Для ущільнення використовують і будівельний силікон. За допомогою спеціального пістолета його наносять по периметру дверної коробки, після чого щільно закривають двері та чекають висихання силікону. Далі двері відкривають і видаляють його залишки.

Можна зробити ущільнювач самотужки. Для цього беруть смугу поролону, обгортають дерматином і прибивають будівельними цвяхами по периметру коробки. У місцях, де є щілини, іноді також набивають дерев’яні штапики (рейки) або смуги повсті.

Саморобний ущільнювач дверей з демантину і поролону

Протяги нерідко проникають через поріг. Такий поріг потрібно демонтувати і зробити новий, підігнавши по висоті точно до рівня нижнього краю дверного полотна. Або можна набити на поріг смугу м’якої гуми. Або ж до нижньої частини дверей прибивають поролоново-дерматиновий валик.

Ще один простий варіант – укласти уздовж порогу довгу тонку декоративну подушку-валик. Утеплити нижню частину дверей можна за допомогою щітки на двері, яка змонтована на спеціальну щільну смугу, прикріплену до нижнього краю дверного полотна.

Дуже хорошим варіантом буде встановлення других дверей. Тоді холодне повітря затримуватиметься у проміжку між ними.

Якщо у вас дерев’яні двері, в яких утворилися тріщини, і крізь них проникає холод, щілини треба буде заповнити герметиком або зашпаклювати спеціальною шпаклівкою по дереву. Невеликі зазори можна заповнити рейками, попередньо змащеними клеєм або сумішшю тирси з клеєм. Далі такі двері слід пофарбувати, а ще краще – обшити листовим матеріалом (фанерою чи іншим). Якщо їх перекосило, варто відрегулювати чи змінити петлі. Всі непридатні елементи замінюють новими. Якщо дверний блок сильно пошкоджений, можливо, його доведеться замінити новим.

«Уют» №1-01.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *